Огнєва Олена Дмитрівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:45, 21 листопада 2020, створена G.Tuono (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Огнєва Олена Дмитрівна
Народилася 24 липня 1944(1944-07-24) (76 років)
Ґулріпші
Діяльність мистецтвознавець
Alma mater Східний факультет СПбДУd
Заклад Institute of Oriental Manuscripts of the Russian Academy of Sciencesd
Ступінь кандидат історичних наук
Науковий керівник Grigory Bongard-Levind

Огнєва Олена Дмитрівна (нар. 24 липня 1944, Гульрипш, Абхазька АРСР, Грузинська РСР) — радянський і український сходознавець, буддолог і тибетолог, фахівець з іконографії тибетського буддизму. Кандидат історичних наук. Одна з авторів енциклопедій «Міфи народів світу» і «Православної енциклопедії», а також словників «Атеїстичний словник», «Міфологічний словник» і «Буддизм: словник». Лауреат премії імені А. Ю. Кримського НАН України (2013) за цикл робіт «Філософсько-релігійні та наукові традиції Сходу в європейській культурі».

Життєпис[ред. | ред. код]

З родини військових, дитинство пройшло в Луцьку.

У 1966 році закінчила відділення Тибету кафедри китайської філології Східного факультету ЛДУ імені А. А. Жданова. Тут під керівництвом Б. І. Кузнєцова вивчала тибетську мову, а під керівництвом Б. І. Панкратова — тибетську іконографію.

У 1975 році вона повернулася до Луцька.

До 1984 року було науковим співробітником в Інституті рукописів Душанбе, а потім стала доцентом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та старшим науковим співробітником Інституту сходознавства імені А. Ю. Кримського НАН України.

У 1980-х розпочала збирати матеріали про життя і творчість І. Стравінського. Авторка експозиції і путівника по Музею І. Стравінського в Устилузі Волинської області.

Посилання[ред. | ред. код]