Відмінності між версіями «Окінава (острів)»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[очікує на перевірку][очікує на перевірку]
 
В [[середньовіччя]] на Окінаві існувало королівство [[Рюкюська держава|Рюкю]], що було підкорене японцями [[1879]] року. По всьому периметру острова розкидано руїни середньовічних фортифікаційних споруд — [[гусуку]]. Вони є пам'ятками Всесвітньої спадщини.
 
В квітні — липні [[1945]] року під час [[Битва за Окінаву|Битви за Окінаву]] було захоплено [[США|американськими військами]]. На острові було створено американську військову базу, що була ключовим стратегічним об'єктом та контролювала всі підходи до Японії. Після війни острів знаходився під керівництвом американської адміністрації до [[1972]] року. З 1972 року на Окінаві розміщено американські війська, зокрема на авіабазі [[Kadena]]. Присутність збройних сил США на острові викликає серед жителів Японії протести, що посилилисьпосилилися після випадку зґвалтування американськими солдатами 12-річної школярки [[1995]] року.
 
Окінава — батьківщина бойового мистецтва [[Окінавські бойові мистецтва|окінава-те]], що започаткувало більшість стилів [[карате]].