Відмінності між версіями «Ольденбурзька династія»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 11: Рядок 11:
   
 
== Шлезвіг-Гольштейн-Зондербурги (Глюксбурги) ==
 
== Шлезвіг-Гольштейн-Зондербурги (Глюксбурги) ==
Шлезвіг-Гольштейн-Зондербурги є молодшою гілкою Ольденбурзької династії і бере свій початок від Ганса (Іогана), першого герцога Шлезвіг-Гольштейн-Зондербурзького, сина короля Данії [[Кристіан III | Кристіана III]]. Від вказаної гілки походять декілька герцогських родин, серед яких рід герцогів Шлезвіг-Гольштейн-Зондербургів-Глюксбургів ([[Глюксбурги]]). У звязку з тим, що старша гілка Ольденбургів обірвалася на [[Фредерік VII (король Данії)|Фредерікові VII]], престол представника гілки Глюксбургів - [[Кристіан IX |Кристіана IX]].
+
Шлезвіг-Гольштейн-Зондербурги є молодшою гілкою Ольденбурзької династії і бере свій початок від Ганса (Іогана), першого герцога Шлезвіг-Гольштейн-Зондербурзького, сина короля Данії [[Кристіан III | Кристіана III]]. Від вказаної гілки походять декілька герцогських родин, серед яких рід герцогів Шлезвіг-Гольштейн-Зондербургів-Глюксбургів ([[Глюксбурги]]). У звязку з тим, що старша гілка Ольденбургів обірвалася на [[Фредерік VII (король Данії)|Фредерікові VII]], престол представника гілки Глюксбургів — [[Кристіан IX |Кристіана IX]].
   
Представники цієї молодшої гілки Ольденбургів продовжують перебувати на престолах Данії та Норвегії, а в 1863-1974 роках - перебували на грецькому престолі. В Данії на даниний момент на престолі перебуває [[Маргрете II]]. В Норвегії на престолі перебуває [[Гаральд V]] - нащадок короля Норвегії [[Гокон VII |Гокона VII]], сина короля Данії [[Фредерік VIII (король Данії) | Фредеріка VIII]].
+
Представники цієї молодшої гілки Ольденбургів продовжують перебувати на престолах Данії та Норвегії, а в 1863–1974 роках — перебували на грецькому престолі. В Данії на даниний момент на престолі перебуває [[Маргрете II]]. В Норвегії на престолі перебуває [[Гаральд V]] — нащадок короля Норвегії [[Гокон VII |Гокона VII]], сина короля Данії [[Фредерік VIII (король Данії) | Фредеріка VIII]].
   
Від короля Греції [[Георг I (король Греції) |Георга І]] (сина короля Данії Кристіана ІХ) походить грецька гілка Глюксбургів. Серед нащадків короля Георга І є [[Філіп, герцог Единбурзький |принц Філіп, герцог Единбурзький]] (батько принца Філіпа - принц Андрій Грецький був сином короля Георга І), [[Софія Грецька та Ганноверська |королева Іспанії Софія]] (дочка короля Греції [[Павло I (король Греції)|Павла І]]) та її син - [[Філіп VI (король Іспанії)|король Іспанії Філіп VI]].
+
Від короля Греції [[Георг I (король Греції) |Георга І]] (сина короля Данії Кристіана ІХ) походить грецька гілка Глюксбургів. Серед нащадків короля Георга І є [[Філіп, герцог Единбурзький |принц Філіп, герцог Единбурзький]] (батько принца Філіпа — принц Андрій Грецький був сином короля Георга І), [[Софія Грецька та Ганноверська |королева Іспанії Софія]] (дочка короля Греції [[Павло I (король Греції)|Павла І]]) та її син — [[Філіп VI (король Іспанії)|король Іспанії Філіп VI]].
   
 
Зі вступом на британський престол [[Чарльз, принц Уельський |принца Уельського Чарльза]] відбудеться фактична зміна династії з [[Віндзори |Віндзорів]] на Глюксбурзьку гілку Ольденбургів, однак відповідно до прокламації 1952 року її представники будуть іменуватися Віндзорами.
 
Зі вступом на британський престол [[Чарльз, принц Уельський |принца Уельського Чарльза]] відбудеться фактична зміна династії з [[Віндзори |Віндзорів]] на Глюксбурзьку гілку Ольденбургів, однак відповідно до прокламації 1952 року її представники будуть іменуватися Віндзорами.

Версія за 13:48, 2 червня 2015

Герб герцога Ольденбурзького

Ольденбурзька династія — кілька династій, що походять від роду німецьких графів Ольденбургів. Її представники перебували та перебувають на престолах в Данії (перший король з династії Ольденбургів — Кристіан I), Норвегії, Греції (в 1863-1974) та Швеції (в 1457–1523, з перервами), а також в Шлезвіг-Гольштейні (в 1460–1863).

Існує декілька гілок Ольденбурзької династії, серед яких Гольштейн-Готторпи та Глюксбурги.

Гольштейн-Готторпи

Гольштейн-Готторпська лінія Ольденбурзької династії бере свій початок від герцога Гольштейн-Готторпського Адольфа, сина короля Данії Фредеріка. Від Фрідріха IV та Христіана Августа Гольштейн-Готторпських (синів Крістіана Альбрехта Гольштейн-Готторпського) пішло дві гілки Гольштейн-Готторпів.

Нащадками Фрідріх IV, герцога Гольштейн-Готторпського, є російський імператор Петро III та всі наступні російські імператори. Нащадками Христіана Августа Гольштейн-Готторпського були королів Швеції. Адольф Фредерік (син Христіана Августа) став королем Швеції. Російська імператриця Катерина ІІ приходилась Христіану Августу онукою через свою матір Іогану Єлизавету.

Шлезвіг-Гольштейн-Зондербурги (Глюксбурги)

Шлезвіг-Гольштейн-Зондербурги є молодшою гілкою Ольденбурзької династії і бере свій початок від Ганса (Іогана), першого герцога Шлезвіг-Гольштейн-Зондербурзького, сина короля Данії Кристіана III. Від вказаної гілки походять декілька герцогських родин, серед яких рід герцогів Шлезвіг-Гольштейн-Зондербургів-Глюксбургів (Глюксбурги). У звязку з тим, що старша гілка Ольденбургів обірвалася на Фредерікові VII, престол представника гілки Глюксбургів — Кристіана IX.

Представники цієї молодшої гілки Ольденбургів продовжують перебувати на престолах Данії та Норвегії, а в 1863–1974 роках — перебували на грецькому престолі. В Данії на даниний момент на престолі перебуває Маргрете II. В Норвегії на престолі перебуває Гаральд V — нащадок короля Норвегії Гокона VII, сина короля Данії Фредеріка VIII.

Від короля Греції Георга І (сина короля Данії Кристіана ІХ) походить грецька гілка Глюксбургів. Серед нащадків короля Георга І є принц Філіп, герцог Единбурзький (батько принца Філіпа — принц Андрій Грецький був сином короля Георга І), королева Іспанії Софія (дочка короля Греції Павла І) та її син — король Іспанії Філіп VI.

Зі вступом на британський престол принца Уельського Чарльза відбудеться фактична зміна династії з Віндзорів на Глюксбурзьку гілку Ольденбургів, однак відповідно до прокламації 1952 року її представники будуть іменуватися Віндзорами.

Див. також

Посилання