Відмінності між версіями «Оптичний носій»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (вікіфікація, правопис)
'''Оптичні накопичувач''' або '''Опитчний носій інформації''' — це термін у галузі [[інформатика|інформатики]], що позначає засіб зберігання даних з допомогою носіїв та самі носї, що зчитуються оптично. Дані записуються, з допомогою позначок на паттерні, який може бути прочитаний знову [[світло]]м, зазвичай променем [[лазера]], точно зосередженого на диску, що обертається. Застарівшим зразком опитчного накопичувача, який не вимагає використання комп'ютерів, є [[Мікрофільмування||мікрофільм]]. Є й інші засоби оптично зберігання даних і нові методи знаходяться в стадії розробки. Оптичні накопичувачі відрізняються від інших методів [[комп'ютерна пам'ять|зберігання даних]], які використовують інші технології, такі як [[магнетизм]] або [[напівпровідник]]и.
 
Під словами оптичний носій можуть мати на увазі і один диск що читається одиним [[CD-ROM]]ом і прилад, що являє собою кілька оптичних приладів, здатен читати кілька дисків, такий як [[оптична бібліотека]]. Звичайні [[компакт-диск]]и можуть вміщати близько 700МБ ([[мегабайт|мегабайт]]), а [[оптична бібліотека]] може містити набагато більше.
 
Термін '''оптичний привід''' звичайно відноситься до пристрою в комп'ютері, який може читати [[CD-ROM|CD-ROM]] або інші [[оптичний диск|оптичні диски]].
 
Було оцінено, що в 2007 оптичні накопичувачі складали 27% від всього технологічного потенціалу для зберігання інформації в світі.<ref name="HilbertLopez2011">[http://www.sciencemag.org/content/332/6025/60 "«The World’sWorld's Technological Capacity to Store, Communicate, and Compute Information"»] especially [http://www.sciencemag.org/content/suppl/2011/02/08/science.1200970.DC1/Hilbert-SOM.pdf Supporting online material], Martin Hilbert and Priscila López (2011), [[Science (journal)]], 332(6025), 60-65</ref>
 
== Див. також ==