Відмінності між версіями «Орден Георгія Димитрова»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(Зображення:Bg3ogd.png замінене на Зображення:Order_of_Georgi_Dimitrov_-_Bulgaria.png за вказівкою користувача CommonsDelinker. Причина: [[:c:COM:FR|File...)
м (додано Категорія:Георгій Димитров за допомогою HotCat)
 
(Не показана 1 проміжна версія ще одного користувача)
Рядок 29: Рядок 29:
 
}}
 
}}
   
'''Орден «Георгій Димитров»''' — нагорода Народної Республіки Болгарії. [[Орден]] було засновано 17 червня 1950 указом Президії Народного зібрання і мав одну ступінь. Першим його кавалером став В. Червенков, міністр-голова НРБ в 1950 році.
+
'''Орден «Георгій Димитров»''' — вищий орден , нагорода Народної Республіки Болгарії. [[Орден]] було засновано 17 червня 1950 указом Президії Народного зібрання і мав одну ступінь. Першим його кавалером став В. Червенков, міністр-голова НРБ в 1950 році.
   
 
== Опис ==
 
== Опис ==
Рядок 44: Рядок 44:
 
[[Категорія:Нагороди Болгарії]]
 
[[Категорія:Нагороди Болгарії]]
 
[[Категорія:Нагороди, засновані 1950]]
 
[[Категорія:Нагороди, засновані 1950]]
  +
[[Категорія:Георгій Димитров]]

Поточна версія на 06:17, 11 квітня 2019

Орден "Георгій Дімітров"
орден «Георги Димитров»
Орден Георги Димитров.jpg
Order of Georgi Dimitrov - Bulgaria.png
Країна НРБ
Тип Орден
Вручається: Болгарським та іноземним громадянам за виняткові заслуги, а також особи, удостоєні почесних звань Героя НРБ і Героя Соціалістичної Праці
Статус не вручається
Нагородження
Засновано: 17 червня 1950
Перше: 1950
Нагороджено: 4000
Нагороджені:
Категорія:Кавалери ордена Георгія Димитрова (45)
Черговість

CMNS: Орден Георгія Димитрова у Вікісховищі

Орден «Георгій Димитров» — вищий орден , нагорода Народної Республіки Болгарії. Орден було засновано 17 червня 1950 указом Президії Народного зібрання і мав одну ступінь. Першим його кавалером став В. Червенков, міністр-голова НРБ в 1950 році.

Опис[ред. | ред. код]

Автором первинного проекту ордена був скульптор К. Лазаров. Часткові зміни до проекту вніс художник-гравер О. Одабашян. До 1952 року орден виготовлявся в приватному ательє, потім — на Державному монетному дворі. У середині золотого орденського знака розміщений медальйон червоної емалі з рельєфним бюстом Георгія Димитрова вліво. Медальйон оточений білим кантом. У нижній частині ордена розташована стрічка червоної емалі з написом «Георгій Димитров». Медальйон оточений двома пшеничними снопами, у верхній частині знаходиться маленька п'ятикутна зірка червоної емалі. У нижній частині — серп і молот червоної емалі.

Розміри знака — 45 × 42 мм. Орден мав два різновиди: самі перші випуски 1950 не мали п'ятикутною колодки і кріпилися до одягу за допомогою нарізної штифта або шпильки. Потім орден став носитися на п'ятикутною колодкою, обтягнутою темно-червоною стрічкою з червоними смужками по краях.

Література[ред. | ред. код]

Петров Т. Ордени та медалі в Б'лгарія. Софія. 1998.