Орден Клемента Готвальда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Орден "Клемента Готвальда"
Řád Klementa Gottwalda
The Republic exhibition - NM Prague 05.JPG
Cs2okg.png
Країна ЧССР
Тип Орден
Статус не вручається
На честь: Клемент Готвальд
Нагородження
Засновано: 1953 рік
Нагороджені:
d (1)
Черговість

Орден Клемента Готвальда (чеськ. Řád Klementa Gottwalda) — вища нагорода Чехословацької Соціалістичної Республіки.

Історія[ред. | ред. код]

Заснований у 1953 році як «Орден будівництва соціалістичної Батьківщини», у лютому 1955 року перейменований в орден Клемента Готвальда.

Статут[ред. | ред. код]

Нагородження проводиться за видатні успіхи в справі побудови соціалізму в Чехословаччині. Нагороджуються як окремі особи, так і трудові колективи.

Орден вручається також особам, удостоєним почесного звання Героя Чехословацької Республіки або Героя Соціалістичної Праці Чехословацької Республіки.

Опис знака[ред. | ред. код]

Орден представляє з себе золоту п'ятикутну зірку червоної емалі з золотими кульками на кінцях променів. У центрі у золотому медальйоні зображення профілю Клемента Готвальда. За допомогою вушка і кільця знак ордена кріпиться до золотої ланки у вигляді вінка з липового листя з діамантовим каменем. Верх ланки — золота пластина з написом «ČSSR». Ланка кріпиться до нагрудної колодки, обтягнутої шовковою муаровою стрічкою червоного кольору з темно-червоною смугою по середині.

Нагороджені орденом[ред. | ред. код]

Серед іноземців орденом Клемента Готвальда були нагороджені радянські політичні діячі Брежнєв Л. І., Устинов Д. Ф., Черненко К. У., військовики часів Другої світової війни Єрьоменко А. І., Захаров М. В., Конєв І. С., Лелюшенко Д. Д., Москаленко К. С., Якубовський І. Г., космонавти Гагарін Ю. О., Гречко Г. М., Губарєв О. О., Терешкова В. В., голова польського уряду Войцех Ярузельський та інші.

Серед нагороджених орденом Клемента Готвальда також Союз чехословацько-радянської дружби[1].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]