Орден Отців Паулінів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 08:17, 17 липня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 0; позначено як недійсні: 1. #IABot (v2.0beta15))
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Ордену
Ясногурський монастир ордена паулінів (Ченстохова, Польща)

Пауліни або Орден св. Павла Відлюдника (лат. Ordo Sancti Pauli Primi Eremitæ, OSPPE, пол. Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika) — католицький чернечий орден, заснований у XIII столітті та названий на честь Павла Фівейського, святого IV століття, який вважається першим християнським ченцем-самітником.

Історія[ред. | ред. код]

Орден святого Павла Першого Пустельника було засновано в Угорщині у ХІІІ столітті, офіційно затверджений 1308 року.

На територію України отці Пауліни прийшли 1658 року, коли Миколай і Уршуля Бєгановські запросили їх до Львова, побудувавши там для них храм і монастир.

Після входження Галичини до складу Габсбурзької монархії, 1772 року за «Йозефінським скасуванням» Пауліни були змушені залишити Львів.

Організація[ред. | ред. код]

Орден об'єднує автономні монастирі, що живуть за статутом паулінів. За даними на 2007 рік орден налічував 70 монастирів, з яких 17 знаходяться в Польщі. Доми ордену знаходяться також в Угорщині, Хорватії, в Україні, Білорусі, Словаччині, Німеччини, Бельгії, Італії, США, Австралії, Росії та декількох африканських країнах. Загальне число ченців — 509, з яких 317 священиків.

Найвідомішим монастирем і духовним центром ордену паулінів є Ясногорський монастир. Відомий тим, що в ньому зберігається найбільша християнська святиня Центральної та Східної Європи —Ченстоховська ікона Божої Матері.

В Україні[ред. | ред. код]

1991 року отці Пауліни повернулись в Україну. Від 1998 року Пауліни душпастирюють у Кам'янці-Подільському.

На сьогодні в Україні налічується п'ять парафій отців Паулінів, в яких працює із десятка священиків: Кам'янець-Подільський, Сатанів (Кам'янець-Подільська дієцезія), Бровари та Ружин (Київсько-Житомирська дієцезія), Маріуполь (Харківсько-Запорізька дієцезія).

Джерела[ред. | ред. код]