Відмінності між версіями «Оточення»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(Зображення:Battle_cannae_destruction.gif замінене на Зображення:Battle_cannae_destruction.png за вказівкою користувача CommonsDelinker. Причина: file renamed or replaced on Commons.)
 
Рядок 27: Рядок 27:
 
* [[Тактика]]
 
* [[Тактика]]
   
  +
== Посилання ==
== Зовнішні джерела ==
 
  +
*[http://elar.naiau.kiev.ua/handle/123456789/1566 Оточення] /Словник професійної термінології для майбутніх фахівців Національної гвардії України
 
* [https://web.archive.org/web/20080620034817/http://armyby.vif2.ru/tsvt.html Толковый Словарь военных терминов]
 
* [https://web.archive.org/web/20080620034817/http://armyby.vif2.ru/tsvt.html Толковый Словарь военных терминов]
 
* [http://bse.sci-lib.com/article084008.html Окружение]
 
* [http://bse.sci-lib.com/article084008.html Окружение]

Поточна версія на 14:17, 30 липня 2020

Битва при Каннах 216 р. до н. е. — перший історичний зразок оточення в ході битви
Знищення армії римлян в битві при Каннах

Ото́чення — ізоляція частини сил (декількох підрозділів, частин, з'єднань тощо) противника від сусідніх і розташованих в його тилу військ з метою знищення або полонення. Оточення досягається охопленням флангів і обходом певного угруповання противника з швидким наступом за напрямками, що сходяться, і виходом у його тил.

Оточення найчастіше досягається, коли прорив оборони противника здійснюється на двох або декількох ділянках фронту з розвитком наступу за напрямками, що сходяться. В результаті цього створюється суцільний внутрішній фронт і зовнішній фронт, що активно діючі, ізолює оточене угруповання від решти військ противника. Оточення може здійснюватися в ході переслідування противника, що відступає, при проведенні контратак і контрударів військ, що обороняються, за напрямками, що сходяться, при діях військ на приморському напрямку, коли противник притиснутий до моря і ізольований від решти своїх військ.

При діях з метою оточення, як правило, створюється перевага над противником в силах і засобах. Інколи, за сприятливих умов, оточення можливе і при рівних силах. Оточене угруповання противника блокується з повітря, а на приморських напрямах і з моря.

В сучасного бою висока маневреність військ і ефективне застосування засобів зброї масового ураження, високоточної зброї дозволяють знищувати противника одночасно з його оточенням.

Історичні приклади оточення[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Бойовий статут
  • Радянська військова енциклопедія. «ОБЪЕКТЫ — РАДИОКОМПАС» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1978. — Т. 6. — С. 37-38. — ISBN 00101-223. (рос.)