Відмінності між версіями «Очки досвіду (відеоігри)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м
м (r2.7.2+) (робот додав: ko:경험치)
Рядок 25: Рядок 25:
 
[[it:Punti esperienza]]
 
[[it:Punti esperienza]]
 
[[ja:経験値]]
 
[[ja:経験値]]
  +
[[ko:경험치]]
 
[[la:Punctum peritiae]]
 
[[la:Punctum peritiae]]
 
[[lt:Patirties taškai]]
 
[[lt:Patirties taškai]]

Версія за 02:26, 26 листопада 2012

Досвід у відеоіграх — умовне позначення досягнень персонажа, виражене в числовому еквіваленті. Нерідко слово досвід замінюється геймерами на «експа» (слово вживається у жіночому роді, від скорочення «XP» слова англ. experience). У деяких іграх досвід може виражатися в рівнях, тоді його замінюють словом «рівень» англ. level.

Слід розрізняти очковий еквівалент досвіду і ігрові очки: досвід, як правило, є засобом придбання нових навичок або характеристик в рольових іграх. Досвід нараховується за знищення противників (монстрів або гравців), а також за виконання ігрових завдань (місій).

Зі збільшенням складності гри кількість нарахованих гравцеві очок досвіду збільшується, і разом з цим збільшується кількість очок досвіду, необхідне для підняття/покращення навичок.

За накопичення певної кількості досвіду, гравець здобуває визначений рівень. У різних іграх, підвищення рівня може підняти основні навички гравця (сила, спритність …) або давати йому додаткові унікальні здібності.

Системи накопичення досвіду

  • Заснована на рівні гравця — чим вище рівень гравця, тим більше (або менше) досвіду він отримує.
  • Заснована на навичках гравця — гравець отримує досвід в залежності від його характеристик.
  • Заснована на «множні/сукупності битв» («combat multiplier») — чим більше гравець завдав шкоди за одну битву, тим більше досвіду він отримує.