Відмінності між версіями «Очки досвіду (відеоігри)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (технічні зміни, replaced: | → | за допомогою AWB)
Рядок 1: Рядок 1:
 
{{Значення|Досвід}}
 
{{Значення|Досвід}}
'''Досвід''' в [[комп'ютерна гра|комп'ютерних іграх]] - умовне позначення досягнень персонажа, виражене в числовому еквіваленті. Нерідко слово''досвід''замінюється геймерами на ''експа'' (слово вживається у жіночому роді, від скорочення «XP» слова {{lang-en|experience}}). У деяких іграх досвід може виражатися в рівнях, це слово заміняють словом Левел від {{lang-en|level}}.
+
'''Досвід''' в [[комп'ютерна гра|комп'ютерних іграх]] - умовне позначення досягнень персонажа, виражене в числовому еквіваленті. Нерідко слово''досвід'' замінюється геймерами на «експа» (слово вживається у жіночому роді, від скорочення «XP» слова {{lang-en|experience}}). У деяких іграх досвід може виражатися в рівнях, тоді його замінюють словом «Левел від» {{lang-en|level}}.
   
Слід розрізняти окуляри [[дослідне знання|досвіду]] і ігрові очки: досвід, як правило, є засобом придбання нових навичок або характеристик в [[рольова гра|рольових іграх]]. Досвід нараховується за знищення противників (монстрів або гравців), а також за виконання ігрових завдань (місій).
+
Слід розрізняти очковий еквівалент [[дослідне знання|досвіду]] і ігрові очки: досвід, як правило, є засобом придбання нових навичок або характеристик в [[рольова гра|рольових іграх]]. Досвід нараховується за знищення противників (''монстрів або гравців''), а також за виконання ігрових завдань (''місій'').
   
Зі збільшенням складності гри кількість нараховуються гравцю очок досвіду збільшується, і разом з цим збільшується кількість очок досвіду, необхідне для підняття навичок.
+
Зі збільшенням складності гри кількість нарахованих гравцеві очок досвіду збільшується, і разом з цим збільшується кількість очок досвіду, необхідне для підняття/покращення навичок.
   
За накопиченні певної кількості досвіду, гравець отримує т. н. [[Рівень (комп'ютерні ігри)|рівень]]. У різних іграх, підвищення рівня може підняти основні навички гравця (сила, спритність і пр.) і/або давати йому додаткові унікальні здібності.
+
За накопичення певної кількості досвіду, гравець здобуває визначений [[Рівень (комп'ютерні ігри)|рівень]]. У різних іграх, підвищення рівня може підняти основні навички гравця (''сила, спритність ...'') або давати йому додаткові унікальні здібності.
   
 
== Системи накопичення досвіду ==
 
== Системи накопичення досвіду ==
* Заснована на рівні гравця - чим вище рівень гравця, тим більше (або менше) досвіду він отримує. Приклад - [[Gothic (серія)|Gothic]]. Так само в серії Gothic з кожним новим рівнем персонаж отримує LP (окуляри навчання), що використовуються на поліпшення характеристик героя і вивчення нових навичок.
+
* Заснована на рівні гравця - чим вище рівень гравця, тим більше (''або менше'') досвіду він отримує.
* Заснована на навичках гравця - гравець отримує досвід в залежності від його характеристик. Наприклад, в [[Silent Storm]] гравець швидше опановує навиком поводження з тією зброєю, з яким він уже звертається краще. Ця система діє і в серії [[The Elder Scrolls]].
+
* Заснована на навичках гравця - гравець отримує досвід в залежності від його характеристик.
* Заснована на ''«множник битви» («combat multiplier»)'' - чим більше гравець завдав шкоди за одну битву, тим більше досвіду він отримує. Приклад - [[Fable (гра, 2004)|Fable]].
+
* Заснована на «множні/сукупності битв» («combat multiplier»)'' - чим більше гравець завдав шкоди за одну битву, тим більше досвіду він отримує.
   
== Інші ігри ==
 
* У грі [[Crimsonland]], що є [[Аркада (гра)|аркадою]], теж враховуючи очки досвіду, що є також і ігровими очками. Досягаючи певного рівня досвіду, гравець здатний придбати нову навичку. Крім того, від досвіду залежить кількість ворогів та їх рівень.
 
 
== Див також ==
 
* [[Окуляри життя]]
 
* [[Окуляри магії]]
 
   
 
[[Категорія:Механізми комп'ютерних ігор]]
 
[[Категорія:Механізми комп'ютерних ігор]]
 
   
 
{{Compu-game-stub}}
 
{{Compu-game-stub}}

Версія за 08:35, 6 березня 2011

Досвід в комп'ютерних іграх - умовне позначення досягнень персонажа, виражене в числовому еквіваленті. Нерідко словодосвід замінюється геймерами на «експа» (слово вживається у жіночому роді, від скорочення «XP» слова англ. experience). У деяких іграх досвід може виражатися в рівнях, тоді його замінюють словом «Левел від» англ. level.

Слід розрізняти очковий еквівалент досвіду і ігрові очки: досвід, як правило, є засобом придбання нових навичок або характеристик в рольових іграх. Досвід нараховується за знищення противників (монстрів або гравців), а також за виконання ігрових завдань (місій).

Зі збільшенням складності гри кількість нарахованих гравцеві очок досвіду збільшується, і разом з цим збільшується кількість очок досвіду, необхідне для підняття/покращення навичок.

За накопичення певної кількості досвіду, гравець здобуває визначений рівень. У різних іграх, підвищення рівня може підняти основні навички гравця (сила, спритність ...) або давати йому додаткові унікальні здібності.

Системи накопичення досвіду

  • Заснована на рівні гравця - чим вище рівень гравця, тим більше (або менше) досвіду він отримує.
  • Заснована на навичках гравця - гравець отримує досвід в залежності від його характеристик.
  • Заснована на «множні/сукупності битв» («combat multiplier») - чим більше гравець завдав шкоди за одну битву, тим більше досвіду він отримує.