Відмінності між версіями «Очки досвіду (відеоігри)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(Немає відмінностей)

Версія за 23:39, 1 квітня 2011

Досвід в комп'ютерних іграх - умовне позначення досягнень персонажа, виражене в числовому еквіваленті. Нерідко словодосвід замінюється геймерами на «експа» (слово вживається у жіночому роді, від скорочення «XP» слова англ. experience). У деяких іграх досвід може виражатися в рівнях, тоді його замінюють словом «Левел від» англ. level.

Слід розрізняти очковий еквівалент досвіду і ігрові очки: досвід, як правило, є засобом придбання нових навичок або характеристик в рольових іграх. Досвід нараховується за знищення противників (монстрів або гравців), а також за виконання ігрових завдань (місій).

Зі збільшенням складності гри кількість нарахованих гравцеві очок досвіду збільшується, і разом з цим збільшується кількість очок досвіду, необхідне для підняття/покращення навичок.

За накопичення певної кількості досвіду, гравець здобуває визначений рівень. У різних іграх, підвищення рівня може підняти основні навички гравця (сила, спритність ...) або давати йому додаткові унікальні здібності.

Системи накопичення досвіду

  • Заснована на рівні гравця - чим вище рівень гравця, тим більше (або менше) досвіду він отримує.
  • Заснована на навичках гравця - гравець отримує досвід в залежності від його характеристик.
  • Заснована на «множні/сукупності битв» («combat multiplier») - чим більше гравець завдав шкоди за одну битву, тим більше досвіду він отримує.