Очки досвіду (відеоігри)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Досвід в комп'ютерних іграх - умовне позначення досягнень персонажа, виражене в числовому еквіваленті. Нерідко словодосвідзамінюється геймерами на експа (слово вживається у жіночому роді, від скорочення «XP» слова англ. experience). У деяких іграх досвід може виражатися в рівнях, це слово заміняють словом Левел від англ. level.

Слід розрізняти окуляри досвіду і ігрові очки: досвід, як правило, є засобом придбання нових навичок або характеристик в рольових іграх. Досвід нараховується за знищення противників (монстрів або гравців), а також за виконання ігрових завдань (місій).

Зі збільшенням складності гри кількість нараховуються гравцю очок досвіду збільшується, і разом з цим збільшується кількість очок досвіду, необхідне для підняття навичок.

За накопиченні певної кількості досвіду, гравець отримує т. н. рівень. У різних іграх, підвищення рівня може підняти основні навички гравця (сила, спритність і пр.) і/або давати йому додаткові унікальні здібності.

Системи накопичення досвіду

  • Заснована на рівні гравця - чим вище рівень гравця, тим більше (або менше) досвіду він отримує. Приклад - Gothic. Так само в серії Gothic з кожним новим рівнем персонаж отримує LP (окуляри навчання), що використовуються на поліпшення характеристик героя і вивчення нових навичок.
  • Заснована на навичках гравця - гравець отримує досвід в залежності від його характеристик. Наприклад, в Silent Storm гравець швидше опановує навиком поводження з тією зброєю, з яким він уже звертається краще. Ця система діє і в серії The Elder Scrolls.
  • Заснована на «множник битви» («combat multiplier») - чим більше гравець завдав шкоди за одну битву, тим більше досвіду він отримує. Приклад - Fable.

Інші ігри

  • У грі Crimsonland, що є аркадою, теж враховуючи очки досвіду, що є також і ігровими очками. Досягаючи певного рівня досвіду, гравець здатний придбати нову навичку. Крім того, від досвіду залежить кількість ворогів та їх рівень.

Див також