П'єр ван дер Аа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
П'єр ван дер Аа
Studio et Vigilante.jpg
Народився 1659[1][2][…]
Лейден[4]
Помер серпень 1733[1]
Лейден[4]
Громадянство
(підданство)
Statenvlag.svg Нідерланди
Діяльність географ, друкар, видавець, книготорговець
Знання мов нідерландська
Брати, сестри  • Hildebrand van der Aad

П'єр ван дер АА (фр. Pierre Van Der AA; 1659—1733) — голландський картограф і видавець. Видавничий бізнес знаходився в Лейдені, де він і провів більшу частину життя. Найвідоміші його роботи: «Atlas Nouveau», який видав в 1710 році, та «Galerie Agreable du Monde» в 27 томах, та має понад 3000 карт. Помер 1733 року.

Карти України[ред. | ред. код]

1707 р. Пітер Ван дер АА публікує мапу «De Landschappen der Percoptize en Nogaize Tartares, Circassen…». Карта видана у Лейдені (Leiden). Виконана у популярній тогочасній проекції, коли на одному аркуші вміщували територію від Чорного до Каспійського моря. Карта вирізняється картушем із зображенням побутової сцени життя ногайських татар. Чітко окреслені політичні кордони України, що проходять по лінії течії Дніпра. На карті напис — Uckranie (Україна) охоплює Правобережжя.[5].

З картографування України відома його робота «Ukraine grand pays de la Russie Rouge avec une partie de la Pologne, Moscovie…» (Велика країна — Україна, Червона Русь, що межують з Польщею, Московією, Валахією).

Рік видання 1710. Мапа неодноразово перевидавалася, зокрема в 1714 р., 1729 р. та ін.[6].

Цього ж року (1710) публікується ще одна робота Пітера ван дер Аа «Tabula Altera Quae Continet Potissima Asiae et Reliqua Europae ac Africae». На карті напис — Ukrania (охоплює Наддніпровя — Правобережне та Лівобережне). Позначено Поділля (Podolia), Волинь (Volhynia), Сіверщину (Seversa) та інші українські землі[7].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Bibliothèque nationale de France Ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  2. Національна бібліотека Німеччини, Державна бібліотека в Берліні, Баварська державна бібліотека та ін. Record #116000058 // Німецька нормативна база даних — 2012—2016.
  3. http://collections.vam.ac.uk/item/O1067767/la-ville-de-schamachie-en-print-pieter-van-der/
  4. а б Pieter van der AaІнститут історії мистецтва Нідерландів.
  5. Байцар Андрій. Назви «Україна», «Козаки» та «Червона Русь» на картах голландського картографа Пітера Ван дер АА (початок XVIII ст.) http://baitsar.blogspot.com/2017/02/xviii_23.html
  6. Байцар Андрій. Назви «Україна», «Козаки» та «Червона Русь» на картах голландського картографа Пітера Ван дер АА (початок XVIII ст.) http://baitsar.blogspot.com/2017/02/xviii_23.html
  7. Байцар Андрій. Назви «Україна», «Козаки» та «Червона Русь» на картах голландського картографа Пітера Ван дер АА (початок XVIII ст.) http://baitsar.blogspot.com/2017/02/xviii_23.html

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: П'єр ван дер Аа