Відмінності між версіями «П'єтро Баратта»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
м (оцифрування дат в картці особи)
Рядок 31: Рядок 31:
 
Народився в місті Каррара. Працював в Венеції та в Удіне, для вілл терраферми майстерня виготовляла садово-паркову скульптуру.
 
Народився в місті Каррара. Працював в Венеції та в Удіне, для вілл терраферми майстерня виготовляла садово-паркову скульптуру.
   
Він — племінник скульптора Франческо Баратта Старшого (1590–1666), що працював в Римі в майстерні [[Лоренцо Берніні]]. Мав двох братів (Франческо та Джованні Баратта), що теж були [[скульптор]]ами. Працював для церков Венеції та Удіне.
+
Він — племінник скульптора [[Франческо Баратта старший|Франческо Баратта старшого]] (1590–1666), що працював в Римі в майстерні [[Лоренцо Берніні]]. Мав двох братів (Франческо та Джованні Баратта), що теж були [[скульптор]]ами. Працював для церков Венеції та Удіне.
   
Мав власну майстерню. В його майстерні опановували скульптуру учні, серед яких і Франческо Робба. Приймав замови з-за кордону. Для барокових садів Петербургу П'єтро Баратта та його майстерня виконали низку алегоричних скульптур, більша частина яких збережена до 21 століття. Виготовляли як скульптури у повний зріст («Андромеда», «Алегорія архітектури»), так і декоративні [[погруддя]] (« Алегорія Зими», « Алегорія Весни») тощо.
+
Мав власну майстерню. В його майстерні опановували скульптуру учні, серед яких і Франческо Робба. Приймав замови з-за кордону. Для барокових садів Петербургу П'єтро Баратта та його майстерня виконали низку [[Алегорія|алегоричних]] скульптур, більша частина яких збережена до 21 століття. Виготовляли як скульптури у повний зріст («Андромеда», «Алегорія архітектури»), так і декоративні [[погруддя]] (« Алегорія Зими», « Алегорія Весни») тощо.)
   
 
== Вибрані твори ==
 
== Вибрані твори ==

Версія за 19:48, 31 травня 2014

П'єтро Баратта
Pietro Baratta
Allegory Winter, summer garden.jpg
П'єтро Баратта. Погруддя «Алегорія Зими», Літній сад.
При народженні Pietro Baratta
Народження 1659(1659)
Каррара
Смерть 1729(1729)
  Каррара, Провінція Масса-Каррара, Тоскана, Італія
Національність італієць
Країна Італія
Жанр Садово-паркова скульптура
Діяльність скульптор
Напрямок бароко
Роки творчості 1680 -1728
Вплив Лоренцо Берніні,
Вплив на Франческо Робба
Твори скульптури на фасадах вілл та церков, садово-паркова скульптура

CMNS: П'єтро Баратта у Вікісховищі

П'єтро Баратта (італ. Pietro Baratta 16591729) — італійський скульптор доби бароко, майстер церковної та садово-паркової скульптури.

Біографія коротко

Вілла Манін, каплиця, скульптури на фасаді — П. Баратта, вівтар — скульптури Джузеппе Бернарді (Торретто)

Народився в місті Каррара. Працював в Венеції та в Удіне, для вілл терраферми майстерня виготовляла садово-паркову скульптуру.

Він — племінник скульптора Франческо Баратта старшого (1590–1666), що працював в Римі в майстерні Лоренцо Берніні. Мав двох братів (Франческо та Джованні Баратта), що теж були скульпторами. Працював для церков Венеції та Удіне.

Мав власну майстерню. В його майстерні опановували скульптуру учні, серед яких і Франческо Робба. Приймав замови з-за кордону. Для барокових садів Петербургу П'єтро Баратта та його майстерня виконали низку алегоричних скульптур, більша частина яких збережена до 21 століття. Виготовляли як скульптури у повний зріст («Андромеда», «Алегорія архітектури»), так і декоративні погруддя (« Алегорія Зими», « Алегорія Весни») тощо.)

Вибрані твори

П. Баратта, алегорія Миру. Павловськ, Великі круги.

Галерея (твори в Літньому саду)

Див. також

Джерела

  • Ticozzi, Stefano (1830). Dizionario degli architetti, scultori, pittori, intagliatori in rame ed in pietra, coniatori di medaglie, musaicisti, niellatori, intarsiatori d'ogni etá e d'ogni nazione (Volume 1).
  • Gaetano Schiepatti; Digitized by Googlebooks, Jan 24, 2007
  • Semenzato Camillo. La scultura veneta del Seicento e del Settecento. Venezia 1966
  • Мацулевич Ж. А., «Летний сад и его скульптура», Л, 1936
  • Люлина Р. Д. и др." Декоративная скульптура садов и парков Ленинграда и пригородов", Л,1981

Посилання