Павличко Богдана Михайлівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Павличко Богдана Михайлівна
Народилася 1987
Київ, СРСР
Громадянство
(підданство)
Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Flag of Ukraine.svg Україна
Діяльність видавчиня
Мати Павличко Соломія Дмитрівна

Богдана Павличко (нар. 1987, Київ) — український видавець, директор видавництва «Основи»[1]. Входить до проекту журналу Forbes[2] про 30 українців, які досягли успіху до того, як їм виповнилося 30 років. Онука Дмитра Павличка та Павла Загребельного.

Життєпис

Народилася 1987 року в Києві. Мати — літературознавець Соломія Павличко, батько — кандидат економічних наук, письменник Михайло Загребельний. Батьки прожили в шлюбі рік, Богдану виховав вітчим Богдан Кравченко — канадський політолог українського походження.

Працювала заступником директора фонду EIDOS, куратором мистецьких проектів Українського дому. В 2011 році очолила засноване матір'ю видавництво «Основи», в якому за цей час видала близько 30 книжок.

Освіта

У 10-му класі Дана здобула ґрант на навчання в італійському «United World College», виїхала на навчання за кордон. Її освіта — диплом бакалавра міжнародних відносин і економіки, отриманий у Брюсселі, і диплом магістра державного управління, який вона захистила в лондонському «King's College».

Улюблені книги

Обожнює романи Андрія Куркова, які рекомендує багатьом до читання.[джерело?]

Життєве кредо

Богдана любить книги і постійно читає. Вважає своєю місією заохочувати до читання інших.

Книжкові проекти

Найвідоміший проект — англомовний путівник Україною «Awesome Ukraine» («Неймовірна Україна») в якому письменницьке подружжя Ірина Цілик і Артем Чех у співавторстві з Анною Копиловою без пафосу і з гумором розповідають про ключові постаті, символи і міфи України.

Зараз займається розробкою додатків для IOS і Android. Богдана бачила поки що єдиний український якісний навчальний і ігровий додаток — «Балакаюча абетка», так що попит на таку новацію буде.

У редакційному портфелі Павличко є дитяча книжка «12 місяців» Юлії Соботюк. Киянка Юлія Соботюк (Гвілім) вивчала графічний дизайн в Гаазі і лишилася там жити.

Також Павличко працювала над «Червоною книжечкою», в якій Анна Копилова розповідає дітям про тварин, занесених до Червоної книги України, і яку проілюструє Олена Васик.

Книга «Лісова пісня» Лесі Українки з ілюстраціями Поліни Дорошенко і видання-альбом, присвячене нон-конформізму, мистецтву шістдесятників, яке діячка готувала разом із мистецтвознавцями Ольгою Балашовою і Лізою Герман.

Беруться в «Основах» і за арт-буки й художні альбоми, такі як «Мистецтво українських шістдесятників», і за філософську та духовну літературу — перший повний переклад українською «Корану», і за ділові бестселери — переклад західного хіта «Почни з чому» Саймона Сінека. Для роботи над кожним новим виданням Павличко збирає команду талановитих людей. «Наші книги не йдуть за трендами — вони їх створюють самі», — каже вона про результати колективної праці.

Тираж видавництва «Основи»

Зараз середній тираж кожної книги в «Основах» становить 10 000 примірників. При цьому кількість позицій, що видаються, постійно зростає: якщо раніше на рік виходило 10-15 найменувань, то в 2015-му Павличко планує вже 25-30. Книги від «Основ» продаються в сотні магазинів по всій країні. При цьому 50-55 % книг видавництво продає через власний онлайн-магазин і корпоративних покупців. Нерідко продукцію «Основ», значна частина якої схожа на подарункові видання, купують іноземці. Просування на Захід — мета Павличко. Вона не сумнівається, що деякі англомовні формати цілком можуть там прижитися. Поки що ж «Основи» беруть активну участь у закордонних заходах, наприклад, у жовтні видавництво заявило про себе на одному із головних світових книжкових ярмарків у Франкфурті.

Примітки