Павсаній

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:37, 22 липня 2017, створена Шкурба Андрій Вікторович (обговореннявнесок) (уточнення, шаблон, категоризація)
Перейти до: навігація, пошук
Павсаній
Народився бл. 110
Анатолія, Туреччина
Помер бл. 180
Діяльність письменник, географ, міфограф[d] і історик
«Опис Еллади» видання 1829

Павса́ній (грец. Παυσανίας) — давньогрецький письменник, мандрівник і географ 2 століття. Народився, ймовірно, у Лідії, (Мала Азія). Побував в Італії, Сардинії, Корсиці, Аравії і Сирії.

«Опис Еллади»

Головною працею Павсанія є «Опис Еллади» (грец. Ἑλλάδος περιήγησις) у 10 книгах, написаний в 70-х рр. Твір містить цінні дані в першу чергу з історії давнього мистецтва, зокрема, довідкові матеріали про грецьких живописців, скульпторів, архітекторів. Поряд з детальним списком найвидатніших пам'яток архітектури і мистецтва Стародавньої Греції Павсаній подав важливі відомості з грецької історії, міфології, релігії, описав місцеві вірування, обряди і звичаї. Під час написання своєї праці Павсаній користувався не тільки власними спостереженнями, але використовував твори істориків, наприклад, Істра, і географів Полемона Іліонського, Артемідора Ефеського, які до нашого часу не збереглися. У своїх книгах Павсаній згадував про скіфів і сарматів.

Зміст праці

Посилання