Відмінності між версіями «Палац Ланге»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: Палац був збудований наприкінці XVIII ст. З самого початку з'явилась будівля ...)
(Немає відмінностей)

Версія за 06:50, 28 квітня 2010

Палац був збудований наприкінці XVIII ст. З самого початку з'явилась будівля жовтого кольору ("жовтий палац"). Проте згодом було зведено ще один палац, а старий почав використовуватись як флігель.

Колись палац виглядав так:

Головний палац збудований у стилі зрілого класицизму, цегляний, одноповерховий, прямокутний в плані. Фасади п'ятидільні, з трьома ризалітами. Центральний ризаліт на головному фасаді являє собою шестиколонний одноосьовий портик іонічного ордеру, піднятий на високий стилобат, завершений трикутним фронтоном. На парковому фасаді йому відповідає восьмиколонний портик. Бічні ризаліти з вікнами у напівциркульних пласких нішах закріплені кутовим рустом і архітектурно підсилені аттиками, в площині яких розташовані ліпні гірлянди. Планування палацу анфіладне з двохстороннім розташуванням приміщень і овальним залом по центральній осі. Овальний зал і суміжна з ним кімната прикрашені ліпними барельєфами зі сценами на античні теми. Перекриття пласкі.

У своїй праці письменник Віктор Мельник так описує дореволюційний період та мешканців палацу:

«З селом Нападівкою та садибою тісно пов'язаний відомий данський поет, перекладач і науковець - Тор Неве Ланге (1851–1915). Серед його здобутків - велика кількість перекладів українських народних пісень на данську мову, описи визначних місць України. Саме він першим ознайомив народ своєї країни з культурою України.

Ланге довгий час жив у Російській імперії. У 1883 він одружуєтсья із уродженкою с. Нападівка Наталією Протопоповою і назавжди здобуває другу домiвку - родинний маєток Протопопових. Довгий час Ланге жив та працював у цій садибі, часто приїжджав сюди на літній відпочинок. Помер Тор Ланге 22.02.1915 в Нападiвцi i був похований у фамiльному склепi Протопопових. Лише в 1920-их його прах родичi перевезли в Копенгаген».

В радянську епоху палац Ланге, як і всі інші палаци, використовувався під господарчі потреби (в його стінах була школа).

До нинішнього часу збереглися:

- головний палац;

- флігель (колишній "жовтий" палац);

- брама;

- круглий басейн;

- залишки парку.

Без належного догляду садиба повільно руйнується.

Мережеві Посилання