Палички (настільна гра)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Палички» (інша назва квадрати) — настільна гра для 2-х і більше осіб на аркуші паперу в клітинку.

Приклад гри в палички на полі 2х2.

Умови гри

Для гри в палички потрібні: чистий або частково чистий аркуш паперу в клітинку й авторучка або олівець, а краще декілька, за кількістю учасників.

Правила гри

Спочатку гравці готують ігрове поле: на листку обводять якусь кількість клітин щоб вони сформували квадрат (зазвичай 6х6, проте можливі інші варіанти з використанням не лише квадратів, але й прямокутників і взагалі довільних фігур, іноді навіть без меж — все залежить від фантазії учасників і того, наскільки змальований аркуш).

Гравці роблять ходи по черзі. Хід полягає в наступному: учасник малює на боці однієї з клітин усередині ігрового поля відрізок довжиною 1 і передає хід наступному гравцеві. Якщо ж із раніше намальованих відрізків або меж ігрового поля утворився квадрат 1х1 то учасник, який при цьому зробив хід, ставить у нього свій символ (зазвичай, у грі для 2 осіб це хрестик або нулик) і отримує призовий хід (який він зобов'язаний використовувати).

Коли все ігрове поле заповнене, тобто не залишилося жодного порожнього квадрата й жодного порожнього відрізка довжиною 1, гру закінчено. Починається підрахунок очок, тобто символів у квадратах 1х1 кожного учасника. Виграє той (або ті), у кого найбільше очок.

Стратегія

Повний набір стратегій достатньо складний і досі не класифікований. Так, лише 2001 року з'явився доказ, що гра на полі 3х5 виграшна для того, хто ходить другим.

Див. також

Примітки

Посилання


ігри Це незавершена стаття про ігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.