Відмінності між версіями «Пам'ятники Гребінки»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м
Цетральним і за значенням, і за місцем розташування (біля районного будинку культури) є ''[[Пам'ятник Євгену Гребінці (Гребінка)|пам'ятник-погруддя]]'' на постаменті особі, чиє ім'я носить містечко — видатному українському письменнику [[Гребінка Євген Павлович|Євгену Павловичу Гребінці]].
 
Гребінка, чиє населення ніколи не сягало і 15 тисяч чоловік, а статус міста був присвоєний лише [[1959]] року, лишалося одним з найбільш «ленінізованих» міст на Полтавщині&nbsp;— тут навіть на початку незалежності України (ранні [[1990-ті]]) стояло цілих 5 «вождів пролетаріату»<ref>''Гребінка'' // [[Полтавщина:Енциклопедичний довідник]] (За ред. [[Кудрицький Анатолій Вікторович|А.В. Кудрицького]]., К.: УЕ, 1992, стор. 210</ref>, в т.ч. на вулицях Крупської (встановл. [[1965]]), Жовтневій ([[1967]]), Червоноармійській ([[1967]])<ref>''Гребінка'' // [[Полтавщина:Енциклопедичний довідник]] (За ред. [[Кудрицький Анатолій Вікторович|А.В. Кудрицького]]., К.: УЕ, 1992, стор. 210</ref>, втім дотепер вцілів лише один на центральній Жовтневій.
 
Міський сквер на розі вулиць Петровського і Жовтневої став основним місцем розташування міських пам'ятників і пам'ятних знаків&nbsp;— [[1978]] року тут встановили пам'ятний знак воїнам-односельцям та робітникам, які загинули під час [[Велика Вітчизняна війна|Великої Вітчизняної війни]], [[1989]]-го&nbsp;— пам'ятник (радше пам'ятний знак) [[Шевченко Тарас Григорович|Т.Г. Шевченку]], а вже за Доби Незалежності&nbsp;— меморіальний камінь на честь загиблих та померлих учасників бойових дій на території інших держав.