Відмінності між версіями «Пано»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 33: Рядок 33:
   
 
== Господарювання ==
 
== Господарювання ==
Знаходяться на різних етапах переходу від родо-племенного укладу життя. Основне заняття — підсічно-вогняне [[землеробство]] (маніок та [[кукурудза]]) в поєднанні з [[полювання]]м ([[черепахи]]), [[рибальство]]м та збиральництвом. Плем'я майоруна живе переважно збиральництвом, деякі річкові кочівники, що живуть у човнах. Деякі індіанці пано наймаються на працю, ведуть товарообмін (черепаховий жир, [[мед]], [[віск]], [[какао]], [[в'ялена риба]]).
+
Знаходяться на різних етапах переходу від родо-племінного укладу життя. Основне заняття — підсічно-вогняне [[землеробство]] (маніок та [[кукурудза]]) в поєднанні з [[полювання]]м ([[черепахи]]), [[рибальство]]м та збиральництвом. Плем'я майоруна живе переважно збиральництвом, деякі річкові кочівники, що живуть у човнах. Деякі індіанці пано наймаються на працю, ведуть товарообмін (черепаховий жир, [[мед]], [[віск]], [[какао]], [[в'ялена риба]]).
   
 
== Вірування ==
 
== Вірування ==

Версія за 18:24, 3 листопада 2018

Пано
підпис зображення
Кількість 210 тис. (1978)
Ареал Перу Перу: 200 тис.
Бразилія Бразилія
Болівія Болівія
Еквадор Еквадор
Близькі до: близькі етнічні групи
Мова мова
Релігія релігія
Мапа поширення мов пано

Па́но (pano) — група індіанських племен мовної сім'ї пано.

Розселення

Проживають головним чином у вологих екваторіальних лісах районів річок Укаялі, Жаварі та Журуа в Бразилії, на південь від річки Мараньйон і на схід від річки Уайяґа в Перу.

Чисельність

Чисельність станом на 1978 рік становила 210 тис.

Племена

Група складається із таких племен:

  • майоруна,
  • ремо,
  • майю,
  • шетебо,
  • накагуара,
  • арарауа,
  • кашинауа,
  • контанауа,
  • чама та ін.

Господарювання

Знаходяться на різних етапах переходу від родо-племінного укладу життя. Основне заняття — підсічно-вогняне землеробство (маніок та кукурудза) в поєднанні з полюванням (черепахи), рибальством та збиральництвом. Плем'я майоруна живе переважно збиральництвом, деякі річкові кочівники, що живуть у човнах. Деякі індіанці пано наймаються на працю, ведуть товарообмін (черепаховий жир, мед, віск, какао, в'ялена риба).

Вірування

Різноманітні традиційні вірування піддалися сильному впливу католицької церкви.

Посилання