Відмінності між версіями «Панти»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
 
(Не показані 5 проміжних версій 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
{{Deleteslow|1=18:10, 9 грудня 2018 (UTC)|2=20181209}}
 
 
{{без джерел|дата=грудень 2018}}
 
{{без джерел|дата=грудень 2018}}
  +
{| align=right
'''Панти''' — роги оленів в період їх щорічного росту, що мають трубчасту неороговівшу структуру, наповненні кров'ю, покритті тонкою оксамитовою шкірою з короткою м'якою шерстю.
 
  +
|{{wikidata|p18|size=350px}}
  +
|}
  +
'''Панти́''' — [[роги]] [[олені]]в в період їх щорічного росту, що мають трубчасту неороговілу структуру, наповнені кров'ю, покриті тонкою оксамитовою шкірою з короткою м'якою шерстю. Вважаються цінним лікувальним компонентом{{ким}}.Коли олень біологічно досягає зрілого віку, пантові рогу припиняють гілкуватися. З цього часу кількість відростків залишається незмінним. Це також вважається однією з особливостей даних тварин. Варто відзначити, що панти, здобуті зі старих (13-15 років) оленів, не рекомендується застосовувати в лікувальних цілях. Пояснення просте, панти таких тварин слабо насичені кров’ю, від цього їх цілюща сила слабшає.
  +
  +
== Посилання ==
  +
* [http://www.huntingukraine.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2399:panty-marala&catid=158:statti&Itemid=121 Панти марала - безцінний дар природи]
  +
* {{ref-ru}} [http://karpaty-ua.org.ua/karpatskie-panty.htm Карпатские панты. Уникальные лечебные свойства.]
  +
* {{ref-ru}} https://panti-marala.ru/
  +
  +
[[Категорія:Роги]]
  +
[[Категорія:Олень]]
  +
[[Категорія:Продукти тваринництва]]
  +
[[Категорія:Лікувальні засоби]]
  +
[[Категорія:Інгредієнти китайської кухні]]

Поточна версія на 20:38, 20 грудня 2020

Velvet-antler.jpg
панти в перід літнього росту

Панти́ — роги оленів в період їх щорічного росту, що мають трубчасту неороговілу структуру, наповнені кров'ю, покриті тонкою оксамитовою шкірою з короткою м'якою шерстю. Вважаються цінним лікувальним компонентом[ким?].Коли олень біологічно досягає зрілого віку, пантові рогу припиняють гілкуватися. З цього часу кількість відростків залишається незмінним. Це також вважається однією з особливостей даних тварин. Варто відзначити, що панти, здобуті зі старих (13-15 років) оленів, не рекомендується застосовувати в лікувальних цілях. Пояснення просте, панти таких тварин слабо насичені кров’ю, від цього їх цілюща сила слабшає.

Посилання[ред. | ред. код]