Відмінності між версіями «Парамедик»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: '''Парамедик''' ({{lang-en|фельдшер}}) - термін, який використовується переважно в США. Спеціа...)
(Немає відмінностей)

Версія за 07:29, 4 березня 2016

Парамедик (англ. фельдшер) - термін, який використовується переважно в США. Спеціаліст - медик як з вищою (лікар), так і з середньою (фельдшер, медсестра або медбрат) медичною освітою, який працює в службі швидкої медичної допомоги, - аварійно рятувальних та військових підрозділах і володіє навичками надання екстреної медичної допомоги на етапі до госпіталізації. У більш широкому сенсі - взагалі медпрацівник з середньою спеціальною медичною освітою: медсестра (медбрат), фельдшер, лаборант, фізіотерапевт, рентгенлаборант, дієтолог тощо.

Термін утворений від використовуваного в США «парапрофессіонал» (англ. парапрофессіонала) - фахівець, що володіє відповідною професійною підготовкою, але не має диплома про вищу освіту і професійної ліцензії, і тому працює під безпосереднім керівництвом і наглядом ліцензованого спеціаліста; помічник професіонала.

Парамедик надає долікарську медичну допомогу постраждалим в результаті аварії, пожежі , стихійного лиха, інших нещасних випадків, а також внаслідок виникнення гострого або загострення хронічного захворювання. [1]

Примітки

  • парамедик або напівмедик.