Партизанська іскра (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Партизанська іскра M:
Партизанська іскра
Жанр військовий фільм
Режисер Олексій Маслюков, Мечислава Маєвська
Сценарист Олесь Гончар
На основі за однойменною повістю Сергія Полякова
Оператор Михайло Чорний, 2-й оператор Вадим Іллєнко
Композитор Анатолій Свєчников
Монтаж Ольга Кізимовська
Художник Вульф Агранов
Кінокомпанія Кіностудія імені Олександра Довженка
Тривалість 01:39:05 год.(106 хв.)
Мова українська
Країна СРСР СРСР
Рік 1957
IMDb ID 5108200

«Партизанська іскра» — український радянський художній фільм 1957 року, присвячений діяльності українських партизанів, відтворює події, що мали місце в роки Другої світової війни у селі Кримка біля Південного Бугу на Миколаївщині.

Сюжет

Незабаром після того, як в селі Кримка Одеської області був встановлений «новий порядок», комсомольці середньої школи створили підпільну організацію «Партизанська іскра», налічувала кілька десятків людей на чолі з директором школи В. С. Моргуненком і учнем 10-го класу комсомольцем Парфентієм Гречаним. Вони приймали по радіо зведення Радінформбюро, писали листівки і розповсюджували їх серед жителів навколишніх сіл...

У грудні 1942 року вони пустили під укіс ешелон із німецькими солдатами і боєприпасами. Незабаром організували втечу 200 військовополонених з табору в Новоандріївці.

Через необдуманий вчинок одного з хлопців їх організація була розкрита, юні підпільники схоплені і страчені німцями. Коли хлопців вели на страту, Парфентію Гречаному вдалося втекти, перепливши Буг. Але він, смертельно поранений, помер на руках у матері.

У ролях

Творча група

Посилання