Партія реформ Естонії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Партія реформ Естонії

ест. Eesti Reformierakond
Країна Flag of Estonia.svg Естонія
Голова партії Андрус Ансип
Засновник Сіім Каллас
Дата заснування 18 листопада 1994
Штаб-квартира Таллінн
Ідеологія правоцентризм
лібералізм пан'європеїзм
Членство в міжнародних організаціях Ліберальний інтернаціонал
Альянс лібералів і демократів за Європу
Кількість членів  12 972
Офіційний сайт reform.ee

Партія реформ Естонії (ест. Eesti Reformierakond) — право-ліберальна партія в Естонії. Партія є членом Ліберального Інтернаціоналу (у якому була спостерігачем в період 1990-1996 років), а також членом європартії Альянс лібералів і демократів за Європу.

Партії належить 31 місце в Рійгікогу (естонському парламенті). Її головою є Андрус Ансіп. Партія Реформ брала участь у коаліціях кілька разів: з 1995 по 1997 із неіснуючою на сьогоднішній день Естонською коаліційною партією, з березня 1999 по грудень 2001 в трьохпартійному уряді з Союзом Вітчизни і Партією поміркованих Естонії, з січня 2002 по березні 2003 з Центристською партією і, нарешті, з березня 2003 по березень 2005 з партією Res Publica і Народним союзом. З 2007, коли партія отримала 27,8 % голосів на парламентських виборах, вона правила спільно з національно-консервативною партією Союз Вітчизни і Res Publica (IRL) і соціал-демократами, а з літа 2009, спільно з IRL. Андрус Ансип є прем'єр-міністром Естонії з квітня 2005 року. Крім нього в уряд входить кілька інших членів партії, включаючи Урмаса Паета.

У Європарламенті представлена ​​одним депутатом — Вільєю Савісаар-Тоомаст.

Ідеологія Партії реформ заснована на працях ліберально-консервативних і ліберальних економістів (Фрідріха фон Гаєка і Мілтона Фрідмана). Партія реформ брала участь у більшості урядових коаліцій в Естонії, будучи безперервно в уряді з 1999 року, тому її вплив на політичне життя країни значне, особливо враховуючи дружню до бізнесу економічну політику Естонії і консервативну податкову систему.

На парламентських виборах 2011 року партія отримала 28,6 % голосів і 33 місця в Рійгікогу.

Посилання[ред. | ред. код]