Патологічна анатомія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Патологічна анатомія — клінічний розділ медицини, що вивчає основи патологічних процесів в організмі людини з метою встановлення діагнозу або причини смерті.[1] Підрозділом патологічної анатомії є патоморфологія, яка вивчає як загальні патологічні зміни органів і тканин під дією загальних факторів (запалення, травма, тощо), так і їх особливості при окремих хворобах.

Лікарська спеціальність

Патологоана́том (застаріле — прозе́ктор) — лікар, що спеціалізується в галузі патологічної анатомії, який вивчає патологічні стани, процеси та хвороби зокрема, та встановлює патологоанатомічний діагноз за допомогою дослідження змін макро- та мікроскопічних змін, що виникають в клітинах і тканинах органів і систем органів організму людини (патоморфологічні зміни, що об'єднують поняттям «патоморфологія»).[2]

Методи дослідження

Примітки

  1. Струков А.І., Сєров В.В. (2004). Патологічна анатомія (вид. 4). Харків: Факт. с. 864. ISBN 966-637-161-8. 
  2. Smith R D; Benson, ES; Anderson, RE; Tholen, D (1989). Some characteristics of the community practice of pathology in the United States. National Manpower Survey of 1987.. Arch Pathol Lab Med 113 (12): 1335–42. PMID 2589945. 

Посилання