Відмінності між версіями «Перегони сигналів»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: '''Перегони сигналів''' — явище невідповідності роботи реальних цифрових пристроїв та з...)
(Немає відмінностей)

Версія за 10:17, 30 січня 2018

Перегони сигналів — явище невідповідності роботи реальних цифрових пристроїв та змодельованих схем. Це відбувається через перехідні процеси та затримки у реальних схемах - сигнал не приходить, не наростає та не спадає миттєво.

Приклад

Коректність роботи пристроїв залежить від електричних параметрів компонентів, розглянемо приклад некоректної роботи.
Нехай існує деякий логічний елемент логічний елемент AND. Подаємо на нього послідовно 3 пари сигналів 10,01,10 , де 1 - високий рівень, 0 - низький рівень.
За таких умов на виході ідеальної схеми AND завжди повинен бути низький рівень. Оскільки сигнал має час наростання та може випереджати чи відставати від іншого сигналу то отримаємо наступні процеси:

Симуляція роботи AND у GreenPAK Designer
  1. На вході 1 - високий рівень ("1"), на вході 2 низький рівень ("0"). На виході низький рівень ("0").
  2. На вході 1 - спадаючий сигнал, на вході 2 - наростаючий сигнал. На виході невизначений сигнал, коли наростання одного сигналу "зустрінеться" зі спаданням іншого сигналу у точці, де напруга буде достатньою для високого рівня ми отримаємо небажаний імпульс на виході.
  3. На вході 1 - "0", на вході 2 - "0". На виході "0".
  4. На вході 2 - спадаючий сигнал, на вході 1 - наростаючий сигнал. На виході невизначений сигнал, коли наростання одного сигналу "зустрінеться" зі спаданням іншого сигналу у точці, де напруга буде достатньою для високого рівня ми отримаємо небажаний імпульс на виході.
  5. На вході 1 - "1", на вході 2 "0". На виході "0".