Передсердна атріосептостомія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.

Передсердна атріосептостомія (Atrial Septostomy) - кардіохірургічна операція, що являє собою фактично видалення міжпередсердної перетинки, та створення сполучення між правим та лівим передсердям.

Розрізняють два види передсердної атріосептостомії (ПА):

  • Відкрита ПА - виконується за допомогою апарату штучного кровообігу. Ефективність майже 100%
  • Балонна ПА - виконується за допомогою внутрішньовенно введеного катетера, який містить у собі балон, що розриває міжпередсердну перетинку. Балонна ПА ефективна у 90% випадків і проводиться під контролем рентгенівського зображення.

Історія

У 1966 році американський лікар Вільям Рашкінд (William Rashkind) вперше провів балонну ПА за допомогою внутрішньовенно введенего катететера у новонародженого з діагнозом Транспозиція магістральних судин. Пізніше процедура стала носити його ім'я.[1].

Джерела

  1. Watson H, Rashkind WJ: Creation of atrial septal defects by balloon catheter in babies with transposition of the great arteries Lancet. 1967 Feb 25;1(7487):403-5 PMID 4163885

Посилання

Балонна передсердна атріосептостомія (Процедура Рашкінда). Відео, 143 Кб Мультимедійна Бібліотека Children's Hospital Boston, USA