Переговори

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 09:59, 3 травня 2019, створена Xsandriel (обговорення | внесок) (Скасовано перше редагування (користувача 194.42.196.54), виконане після версії 22887315 користувача 93.74.89.204 - копівіо з http://uastudent.com/teorija-peregovori)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Перемо́вини, також Перегово́ри — дискусія, взаємне спілкування з метою досягнення сумісного рішення.

Сутність терміну

Мистецтво перемовин — один з ключових аспектів конкурентноздатності компаній. Перемовини також є найважливішим інструментом врегулювання різниці позицій сприйняття, при чому не лише між компаніями, але й всередині них.

Комерційні перемовини — перемовини на тему будь-яких ресурсів (гроші, матеріальні цінності, часові та людські ресурси тощо). У вузькому сенсі під комерційними перемовинами розуміють перемовини на тему збуту та поставок, купівлі та продажу.

Функції перемовин: інформаційно-комунікативна, досягнення домовленостей, регулювання, контроль, координація дій.

Виділяють два підходи до перемовин:

а) конфротаційний, який має суб'єкт-об'єктивний характер, — це протистояння сторін, їхня впевненість в тому, що треба здобути перемогу за будь-яку ціну, а відмова від неї — це поразка.

б) партнерський, який має суб'єкт-суб'єктивний характер, — це спільний аналіз проблеми, в результаті якого учасники шукають найкращі, найбільш взаємовигідні варіанти розв'язання проблеми.

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання

Література

  • Конфліктологія та теорія переговорів : навч. посіб. [для студентів, аспірантів і викл. вищ. закл. освіти України] / Г. І. Луцишин ; М-во освіти і науки України, Нац. ун-т "Львів. політехніка". – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2015. – 200 с. – Режим доступу: . – Бібліогр.: с. 191-197 (123 назви). – ISBN 978-617-607-731-2