Персні Влади: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(граматика)
 
(Не показано 4 проміжні версії 3 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Персні Влади''' ([[Англійська мова|англ.]] ''Rings of Power'') Середзем'я в легендаріумі [[Джон Рональд Руел Толкін|Джона Р.Р. Толкіна]] так називаються персні, які [[Ельфи (Середзем'я)|ельфи]] [[Келембрімбор|Келебрімбору]] викували за 7 років у [[Драг Епоха Середзем'я|Другу Епоху Середзем'я]]. У виготовленні частини Перснів Влади взяв участь [[Саурон]].
'''Персні Влади''' ([[Англійська мова|англ.]] ''Rings of Power'') Середзем'я — в легендаріумі {{nobr|[[Джон Рональд Руел Толкін|Дж. Р. Р. Толкіна]]}} так називаються персні, які [[Ельфи (Середзем'я)|ельфи]] [[Ереґіон]]у викували за 7 років у [[Драг Епоха Середзем'я|Другу Епоху Середзем'я]]. У виготовленні частини Перснів Влади взяв участь [[Саурон]].


Загалом Перснів Влади було 20: три — для ельфів, сім — для гномів, дев'ять — для людей і головний [[Єдиний Перстень]]. Персні Гномів і Персні Людей були магічно пов'язані з Головним Перснем, який виготовив сам Саурон. Володіючи цим перснем, Саурон міг у будь-який час впливати на інших носіїв, знати їх думки та бажання й керувати їх волею.
Загалом Перснів Влади було 20: три — для [[Ельфи (Середзем'я)|ельфів]], сім — для [[Ґноми (Середзем'я)|ґномів]], дев'ять — для людей і головний [[Єдиний Перстень]]. Персні Ґномів і Персні Людей були магічно пов'язані з Головним Перснем, який виготовив сам Саурон. Володіючи цим перснем, Саурон міг у будь-який час впливати на інших носіїв, знати їх думки та бажання й керувати їхньою волею.


== Персні Ельфів ==
== Персні Ельфів ==
Саурон не мав стосунку лише до перших Трьох перснів, тому вони не несли в собі Зла. Однак, їх сила також залежала від сили Єдиного Персня. Власники цих перснів — спочатку це були [[Кірдан|Кірдан Корабельник]], [[Ґаладріель]] і [[Ґіл-Ґалад]] — не прагнули до світового панування, а лише зберігали пам'ять про колишнє і прекрасне.
* [[Кірдан]] згодом передав свій Перстень — '''Нар'ю''', Перстень Вогню (з рубіном), [[Ґандальф|Ґандальфу Сірому]].
* [[Ельронд]] зберігав Перстень Повітря (з сапфіром) — '''Вілью''', після загибелі Ґіл-Ґалада.
* [[Ґаладріель]] зберігала Перстень Води (з адамантом) — '''Ненью'''. Цей перстень зберігав [[Лорієн]], але зі знищенням Єдиного Персня його сила вичерпалася, і Лоріен став в'янути.


== Персні Ґномів ==
Саурон не мав стосунку лише до перших Трьох перснів, тому вони не несли в собі Зла. Однак, їх сила також залежала від сили Єдиного Персня. Власники цих перснів спочатку це були [[Кірдан|Кірдан Корабельник]], [[Галадріель]] і [[Гіл-Галад]] не прагнули до світового панування, а лише зберігали пам'ять про колишнє і прекрасне.
Сім Перснів Влади отримали у вічне володіння сім найвпливовіших королівських родів народу [[Ґноми (Середзем'я)|ґномів]], у тому числі — рід [[Дурін]]а. Гноми не були особливо сприйнятливими до Зла в силу своєї природи і не стали рабами Темного Володаря, однак, використовуючи Персні заради особистого збагачення (Персні сприяли притоку золота, ніби «притягуючи» його), вони нажили собі чимало горя. Частина Перснів (чотири) у підсумку була винищена [[Дракони (Середзем'я)|драконами]], які полювали за золотом гномів, разом з їх носіями; ті, що залишилися, Саурон так чи інакше примудрився відібрати. Останнім йому дістався Перстень роду Дуріна, який він відняв у [[Траїн]]а, сина [[Трор]]а.

* [[Кірдан]] згодом передав свій Перстень '''Нар'ю''', Перстень Вогню (з рубіном), [[Гендальф|Гендальфу Сірому]].
* [[Ельронд]] зберігав Перстень Повітря (з сапфіром) '''Вілью''', після загибелі Гіл-Галада.
* [[Галадріель]] зберігала Перстень Води (з адамантом) '''Ненью'''. Цей перстень зберігав [[Лорієн]], але зі знищенням Єдиного Персня його сила вичерпалася, і Лоріен став в'янути.

== Персні Гномів ==

Сім Перснів Влади отримали у вічне володіння сім найвпливовіших королівських родів народу [[Гноми (Середзем'я)|Гномів]], у тому числі рід [[Дурін]]а. Гноми не були особливо сприйнятливими до Зла в силу своєї природи і не стали рабами Темного Володаря, однак, використовуючи Персні заради особистого збагачення (Персні сприяли притоку золота, ніби «притягуючи» його), вони нажили собі чимало горя. Частина Перснів (чотири) у підсумку була винищена [[дракони|драконами]], які полювали за золотом гномів, разом з їх носіями; ті, що залишилися, Саурон так чи інакше примудрився відібрати. Останнім йому дістався Перстень роду Дуріна, який він відняв у [[Траїн]]а, сина [[Трор]]а.


== Персні Людей ==
== Персні Людей ==
Дев'ять Перснів Влади після виготовлення опинилися в руках Саурона, який, у свою чергу, дарував їх людям, переважно королям або вождям зі Сходу Середзем'я. Персні Влади, які дали своїм носіям надлюдські здібності, сприяли їх поступовому переходу на новий рівень буття, у Примарний Світ. Саме таким чином на світ з'явилися [[назҐули]] — Привиди Персня, наймогутніші з васалів Саурона, невразливі для звичайної зброї безсмертні воїни-маги. Вождем назҐулів став [[Король-чарівник Анґмара]].

Дев'ять Перснів Влади після виготовлення опинилися в руках Саурона, який, у свою чергу, дарував їх людям, переважно королям або вождям зі Сходу Середзем'я. Персні Влади, які дали своїм носіям надлюдські здібності, сприяли їх поступовому переходу на новий рівень буття, у Примарний Світ. Саме таким чином на світ з'явилися [[назгули]] Привиди Персня, наймогутніші з васалів Саурона, невразливі для звичайної зброї безсмертні воїни-маги. Вождем назгулів став [[Король-чарівник Ангмара]].


== Інші персні ==
== Інші персні ==
* Окрім двадцяти Перснів Влади, створених [[Келебрімбор]]ом і Сауроном, ельфами також виготовлена невідома кількість інших перснів, які були, за словами Ґандальфа, «пробою майстерності». Ці персні мали різні можливості, але в цілому поступалися за силою Персням Влади; хоча, на думку Ґандальфа, для смертних вони також становили небезпеку.

* У [[Сильмариліон]]і згадується Перстень [[Фінрод|Фелаґунда]] (більш відомий як Перстень Барагіра), створений ще в Першу Епоху у [[Валінор]]і та подарований [[Барагір]]у, батькові [[Берен]]а, за відважну службу. Він описується так: «Цей перстень формою подібний двом зміям зі смарагдовими очима, і голови їх зустрічалися під короною із золотих квітів, яку одна підтримувала, а інша пожирала. То був знак Фінарфіна та його роду». Відтоді він передавався як родова реліквія Дому [[Нуменор|Ельрос]]. Цей перстень мав лише символічне значення і не ніс у собі якої-небудь магічної складової. У Третю Епоху Перестень Барагіра передавався у спадок від Еленділа до Ісільдура, а потім до королів [[Арнор]]у. Коли [[Ельронд]] повідомив [[Араґорн]]у його справжнє походження й ім'я, то разом з уламками меча Нарсіл йому було передано й Перстень Барагіра.
* Окрім двадцяти Перснів Влади, створених [[Келебрімбор]]ом і Сауроном, ельфами також виготовлена невідома кількість інших перснів, які були, за словами Гендальфа, «пробою майстерності». Ці персні мали різні можливості, але в цілому поступалися за силою Персням Влади; хоча, на думку Гендальфа, для смертних вони також становили небезпеку.
* Глава ордену Істар [[Саруман]] також володів якимось перснем. Так як одяг [[Саруман]]а став райдужним, ці факти іноді пов'язують і називають перстень Райдужним. Цей перстень міг бути або одним з Малих Перснів, або був створений Саруманом самостійно (у розмові з Ґандальфом Саруман називає себе «Саруман, Творець Перснів» (англ. ''Saruman Ring-maker''). Проте залишилося незрозумілим, чи мав цей перстень які-небудь магічні можливості.

* У [[Сильмариліон]]і згадується Перстень [[Фінрод|Фелаґунда]] (більш відомий як Перстень Барагіра), створений ще в Першу Епоху у [[Валінор]]і та подарований [[Барагір]]у, батькові [[Берен]]а, за відважну службу. Він описується так: «Цей перстень формою подібний двом зміям зі смарагдовими очима, і голови їх зустрічалися під короною із золотих квітів, яку одна підтримувала, а інша пожирала. То був знак Фінарфіна та його роду». Відтоді він передавався як родова реліквія Дому [[Нуменор|Ельрос]]. Цей перстень мав лише символічне значення і не ніс у собі якої-небудь магічної складової. У Третю Епоху Перестень Барагіра передавався у спадок від Еленділа до Ісільдура, а потім до королів [[Арнор]]у. Коли [[Ельронд]] повідомив [[Арагорн]]у його справжнє походження й ім'я, то разом з уламками меча Нарсіл йому було передано й Перстень Барагіра.

* Глава ордену Істар [[Саруман]] також володів якимось перснем. Так як одяг [[Саруман]]а став райдужним, ці факти іноді пов'язують і називають перстень Райдужним. Цей перстень міг бути або одним з Малих Перснів, або був створений Саруманом самостійно (у розмові з Гендальфом Саруман називає себе «Саруман, Творець Перснів» (англ. ''Saruman Ring-maker''). Проте залишилося незрозумілим, чи мав цей перстень які-небудь магічні можливості.


== Джерела ==
== Джерела ==
* Толкін, Джон Рональд Руел. Сильмариліон/Перекл. з англ. Катерина Оніщук. — Львів: Астролябія, 2008.— 304 с.
* Толкін, Джон Рональд Руел. Сильмариліон/Перекл. з англ. Катерина Оніщук. — Львів: Астролябія, 2008.— 304 с.

* Толкін Дж. Р. Р. Володар Перснів. В 3 частинах. Частина перша: Братство Персня / Перекл. з англ. Оніщук Катерина Василівна. — Львів: Астролябія, 2013. — 704 с.
* Толкін Дж. Р. Р. Володар Перснів. В 3 частинах. Частина перша: Братство Персня / Перекл. з англ. Оніщук Катерина Василівна. — Львів: Астролябія, 2013. — 704 с.


Рядок 35: Рядок 27:
{{reflist}}
{{reflist}}


{{Володар перснів|Географія=Праліс (Середзем' я)}}
{{Володар перснів}}
{{Середзем'я}}
{{Середзем'я}}Поточна версія на 15:51, 27 грудня 2022

Персні Влади (англ. Rings of Power) Середзем'я — в легендаріумі Дж. Р. Р. Толкіна так називаються персні, які ельфи Ереґіону викували за 7 років у Другу Епоху Середзем'я. У виготовленні частини Перснів Влади взяв участь Саурон.

Загалом Перснів Влади було 20: три — для ельфів, сім — для ґномів, дев'ять — для людей і головний Єдиний Перстень. Персні Ґномів і Персні Людей були магічно пов'язані з Головним Перснем, який виготовив сам Саурон. Володіючи цим перснем, Саурон міг у будь-який час впливати на інших носіїв, знати їх думки та бажання й керувати їхньою волею.

Персні Ельфів[ред. | ред. код]

Саурон не мав стосунку лише до перших Трьох перснів, тому вони не несли в собі Зла. Однак, їх сила також залежала від сили Єдиного Персня. Власники цих перснів — спочатку це були Кірдан Корабельник, Ґаладріель і Ґіл-Ґалад — не прагнули до світового панування, а лише зберігали пам'ять про колишнє і прекрасне.

  • Кірдан згодом передав свій Перстень — Нар'ю, Перстень Вогню (з рубіном), Ґандальфу Сірому.
  • Ельронд зберігав Перстень Повітря (з сапфіром) — Вілью, після загибелі Ґіл-Ґалада.
  • Ґаладріель зберігала Перстень Води (з адамантом) — Ненью. Цей перстень зберігав Лорієн, але зі знищенням Єдиного Персня його сила вичерпалася, і Лоріен став в'янути.

Персні Ґномів[ред. | ред. код]

Сім Перснів Влади отримали у вічне володіння сім найвпливовіших королівських родів народу ґномів, у тому числі — рід Дуріна. Гноми не були особливо сприйнятливими до Зла в силу своєї природи і не стали рабами Темного Володаря, однак, використовуючи Персні заради особистого збагачення (Персні сприяли притоку золота, ніби «притягуючи» його), вони нажили собі чимало горя. Частина Перснів (чотири) у підсумку була винищена драконами, які полювали за золотом гномів, разом з їх носіями; ті, що залишилися, Саурон так чи інакше примудрився відібрати. Останнім йому дістався Перстень роду Дуріна, який він відняв у Траїна, сина Трора.

Персні Людей[ред. | ред. код]

Дев'ять Перснів Влади після виготовлення опинилися в руках Саурона, який, у свою чергу, дарував їх людям, переважно королям або вождям зі Сходу Середзем'я. Персні Влади, які дали своїм носіям надлюдські здібності, сприяли їх поступовому переходу на новий рівень буття, у Примарний Світ. Саме таким чином на світ з'явилися назҐули — Привиди Персня, наймогутніші з васалів Саурона, невразливі для звичайної зброї безсмертні воїни-маги. Вождем назҐулів став Король-чарівник Анґмара.

Інші персні[ред. | ред. код]

  • Окрім двадцяти Перснів Влади, створених Келебрімбором і Сауроном, ельфами також виготовлена невідома кількість інших перснів, які були, за словами Ґандальфа, «пробою майстерності». Ці персні мали різні можливості, але в цілому поступалися за силою Персням Влади; хоча, на думку Ґандальфа, для смертних вони також становили небезпеку.
  • У Сильмариліоні згадується Перстень Фелаґунда (більш відомий як Перстень Барагіра), створений ще в Першу Епоху у Валінорі та подарований Барагіру, батькові Берена, за відважну службу. Він описується так: «Цей перстень формою подібний двом зміям зі смарагдовими очима, і голови їх зустрічалися під короною із золотих квітів, яку одна підтримувала, а інша пожирала. То був знак Фінарфіна та його роду». Відтоді він передавався як родова реліквія Дому Ельрос. Цей перстень мав лише символічне значення і не ніс у собі якої-небудь магічної складової. У Третю Епоху Перестень Барагіра передавався у спадок від Еленділа до Ісільдура, а потім до королів Арнору. Коли Ельронд повідомив Араґорну його справжнє походження й ім'я, то разом з уламками меча Нарсіл йому було передано й Перстень Барагіра.
  • Глава ордену Істар Саруман також володів якимось перснем. Так як одяг Сарумана став райдужним, ці факти іноді пов'язують і називають перстень Райдужним. Цей перстень міг бути або одним з Малих Перснів, або був створений Саруманом самостійно (у розмові з Ґандальфом Саруман називає себе «Саруман, Творець Перснів» (англ. Saruman Ring-maker). Проте залишилося незрозумілим, чи мав цей перстень які-небудь магічні можливості.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Толкін, Джон Рональд Руел. Сильмариліон/Перекл. з англ. Катерина Оніщук. — Львів: Астролябія, 2008.— 304 с.
  • Толкін Дж. Р. Р. Володар Перснів. В 3 частинах. Частина перша: Братство Персня / Перекл. з англ. Оніщук Катерина Василівна. — Львів: Астролябія, 2013. — 704 с.

Примітки[ред. | ред. код]