Пес Барбос і незвичайний крос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пес Барбос і незвичайний крос Picto infobox cinema.png
рос. Пёс Барбос и необычный кросс
Пес барбос.jpg
Жанр комедія
Режисер ЛеоніД Гайдай
Продюсер Гайдай Леонід Іович
Сценарист Леонід Гайдай
У головних
ролях
Георгій Віцин,
Євген Моргунов,
Юрій Нікулін
Оператор Костянтин Бровін
Композитор Микита Богословський
Кінокомпанія Мосфільм
Тривалість 10 хв.
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1961
IMDb ID 0318437

«Пес Барбо́с і незвича́йний крос» (рос. «Пёс Барбос и необычный кросс») — російська радянська короткометражна комедія, знята в 1961 році за фейлетоном Степана Олійника на кіностудії «Мосфільм» режисером Леонідом Гайдаєм. Входить в альманах «Цілком серйозно». Це перший твір про тріо шахраїв: Труса, Балбеса і Бувалого. Фільм номінувався на Золоту пальмову гілку на Каннському кінофестивалі в 1961 році на найкращий короткометражний фільм. Існує легенда, згідно з якою музичне озвучування робилося для вже готового й змонтованого фільму, і тому Микита Богословський особисто диригував оркестром для запису музичної доріжки під час прокручування на екрані стрічки.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Цей фільм, у якому вперше з'явилася знаменита трійця: Трус (Георгій Віцин), Дурний (Юрій Нікулін) і Бувалий (Євген Моргунов), знятий за віршем (фейлетоном) українського письменника Степана Олійника під назвою «Пес Барбо́с і повчальний крос». Якби Степан Олійник не написав цей вірш, то знаменитої трійці могло б і не бути.

Фільм онлайн[ред. | ред. код]

Зйомки фільму[ред. | ред. код]

Леонід Гайдай Юрію Нікуліну: У вас і так смішне обличчя. Потрібно тілько деталь придумати. Нехай приклеють великі вії. А ви плескайте очима. Від цього обличчя буде виглядати ще дурніше[5]

Сюжет[ред. | ред. код]

… Трійця займалася браконьєрством — ловила рибу за допомогою динаміту (що і тоді і зараз незаконно). Але побачивши «Рибнагляд» пробували зображати зі себе «чесних» рибалок-туристів. Епізод коли «Бувалий» взяв першу-ліпшу в руки палку (і палка була набагато грубша стандартного вудилища) запам'ятався в комедії.

І була в цієї трійці собака на ймення Барбос. Вони на початку фільму кидали палку щоби Барбос її приніс.

І коли браконьєри кинули в річку динамітну шашку, Барбос сприйняв це як гру. Доплив до шашки і спробував її повернути власникам. Весь подальший сюжет — панічна втеча браконьєрів від Барбоса з динамітним зарядом у зубах.

У ролях[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]