Печера озер (Ахайя)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Печера озер
Печера озер

Печера озер (грец. Σπήλαιο των Λιμνών)[1]знаходиться недалеко від села Кастрія Ахайя, в 16 км від міста Калаврита.

Опис[ред. | ред. код]

Печера розташована на висоті 827 м н.р.м. Досить великий природний вхід на перший рівень печери (висота 3,50 м, ширина 6,50 м) пояснює використання печери людиною з доісторичного періоду. Характерною особливістю цього печерно-озерного комплексу є те, що він складається з 13 печерних озер, послідовно і ступінчасто розташованих одно за одним. Загальна довжина печери досягає 1980 м, з яких відвідувачеві доступні близько 500 м, що включають тільки 2 з озер[2]. Відвідувач входить до печери через штучний тунель, який виводить одразу на другій (з трьох) рівнів. Перехід через озера відбувається по штучних містках.

Дослідження печери[ред. | ред. код]

На нижньому рівні печери було знайдено рештки людей і різних тварин. Ця ділянка призначається для біо-спелеологічної експозиції.

Спільна експедиція Грецького альпіністського союзу (Ε.Ο.Σ. — Ελληνικός Ορειβατικός Σύνδεσμος), під керівництвом проф. І. Мелентіса, і Грецького спелеологічного товариства (Ε.Σ.Ε. — Ελληνική Σπηλαιολογική Εταιρεία), під керівництвом спелеолога Ганни Петрохілу, піднялася уперше на другий рівень в 1964 р.[3][4].

Нині[ред. | ред. код]

Грецька національна туристична організація (EOT — Ελληνικός Οργανισμός Τουρισμού) відкрила печеру для відвідувачів в 1981 р. Відповідальність за туристичне функціонування печерно-озерного комплексу покладено на муніципалітет міста Калаврита.

Література[ред. | ред. код]

  • Γεώργιος Β. Γκλαβάς. Οδοιπορικό στο Σπήλαιο των Λιμνών // Αχαϊκές Εκδόσεις, Καστριά Καλαβρύτων, 1997. — ISBN 960-7164-81-4

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Виноски[ред. | ред. код]