Пивний живіт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:53, 8 червня 2020, створена 193.19.254.191 (обговорення) (→‎Популяризація терміна)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пивний живіт

Пивний живіт  — побутова назва чоловічого абдомінального ожиріння, що асоціюється з непомірним споживанням пива.

Популяризація терміна[ред. | ред. код]

Деякі неакадемічні дослідники і популяризатори тверезого способу життя наполягають на небезпеці споживання пива[1]. Зокрема, як ризики зазначається висока калорійність продукту і передбачуваний гормональний ефект естрогеноподібних речовин, що містяться у хмелі. На думку прихильників гіпотези, саме ці фактори призводять до специфічної форми ожиріння. Термін «пивний живіт» та інші вказівки на здатність пива призводити до специфічного чоловічого ожиріння активно використовується в антипивний пропаганді, будучи одним з основних «пивних міфів»[2].

Наукові дослідження[ред. | ред. код]

У цілому пиво володіє низькою калорійністю (близько 40 кКал/100 мл у неміцних сортах, що поступається напоям, що зазвичай не асоціюються зі специфічними формами ожиріння — наприклад, молоку). При помірному споживанні викликати ожиріння такі дози вуглеводів не можуть.

Питання про фітоестрогени неодноразово піднімалося різними дослідниками. Переконливих кореляцій між споживанням естрогеноподібних рослинних речовин і змінами концентрацій тестостерону й естрадіолу у сироватці чоловічої крові не знайдено[3].

Проблема «пивного живота» була вивчена у рамках Європейського перспективного дослідження раку та харчування (EPIC). В рамках роботи було обстежено 7876 чоловіків і 12 749 жінок. Результати досліджень показали, що, хоча при надмірному споживанні пива можливий набір ваги та об'ємів тіла (такий ризик виявлений у 17 % чоловіків, які споживають більше літра пива в день), ніякої специфічної «пивної» форми ожиріння не існує[4].

Основна причина набору ваги при надмірному споживанні пива (і алкоголю взагалі) — властивість спиртних напоїв посилювати апетит. Закусками до пива найчастіше служать висококалорійні страви і снеки.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Любитель пива подібний кавуну. youtube.com. 
  2. Jim Anderson. Beer Myths, and don't Believe Everything You Hear. 
  3. Hughes I, Woods HF. Phytoestrogens and Health // Committee on Toxicity of Chemicals in Food, Consumer Products and the Environment. — 2003. — С. 302.
  4. Schütze M, Schulz M, Steffen A, Bergmann MM, Kroke A, Lissner L, Boeing H. Beer consumption and the 'beer belly': scientific basis common or belief? // European Journal of Clinical Nutrition. — 2009. — № 63.