Пинзеник Павло Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Павло Васильович Пинзеник (нар. 20 березня 1976(19760320), Ужгород, УРСР) — Народний депутат України 8-го скликання від партії «Народний фронт», перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України.

Життєпис[ред. | ред. код]

Закінчив Ужгородський державний університет, «Правознавство» (1998).

Був завідувачем секретаріату депутатської фракції «Наша Україна — Народна Самооборона», першим заступником завідувача ВО «Батьківщина», Апарат Верховної Ради України. Член Ради Центру Разумкова.

Парламентська діяльність[ред. | ред. код]

У 2012 році балотувався до Верховної Ради від ВО “Батьківщина” 126 номером у списку як безпартійний.[1]

На виборах 2014 року обраний під номером 49 за списком партії Народний Фронт.[2]

Був одним з 59 депутатів, що підписали подання, на підставі якого Конституційний суд України скасував статтю Кримінального колексу України про незаконне збагачення, що зобов'язувала держслужбовців давати пояснення про джерела їх доходів і доходів членів їх сімей. Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов'язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом[3].

Інциденти[ред. | ред. код]

3 травня 2019 року на домівку Пинзеника у смт. Глеваха, Васильківського району на Київщині було скоєно озброєний напад. Злочинці звязали депутата і його дружину і змусили відкрити сейф. Загалом було вкрадено більше 60 тис доларів, телефони та інше майно.[4]

12 липня 2018 року авто з Пинзеником наїхало на учасника мітингу за скасування норм розмитнення імпортних автомобілів.[5] За словами свідків у постраждалого зламана нога. Після цього активісти розбили скло в машині депутата, заявляючи що він намагався втекти і вимагали громадянського арешту. Врешті поліції вдалося вивезти Пинзеника з оточення.[6] За версією депутата, активіст сам кинувся на капот.[7]

Сім'я[ред. | ред. код]

Одружений. Має доньку.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]