Платформа Google

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Google потребує значних обчислювальних ресурсів для того щоб забезпечити роботу своїх сервісів. Ця стаття описує технологічну інфраструктуру, яка підтримує веб сайти Google, взяту із публічних джерел компанії Google.

Обладнання[ред.ред. код]

Перше обладнання[ред.ред. код]

Найперші апаратні засоби (circa 1998) які використовував Google знаходячись в Стендфордському університеті влючали:[1]

 • Sun Ultra II із двоядерними 200 МГц процесорами, і 256 МБ RAM. Це була основна машина оригінальної системи Backrub.
 • 2 × 300 МГц Сервери Dual Pentium II подаровані компанією Intel, вони містили 512 МБ RAM і 10 жорстких дисків по 9 ГБ між ними. На цих комп'ютерах виконувалась задача пошуку.
 • F50 IBM RS/6000 надана компанію IBM, містила 4 процесори, 512 МБ пам'яті і 8 × 9 ГБ жорстких дисків.
 • Два допоміжних модуля включали 3 × 9 ГБ жорстких дисків і 6 x 4 ГБ жорстких дисків відповідно (сховище для резервного копіювання). Вони були підключені до Sun Ultra II.
 • Ще один дисковий пристрій марки IBM із 8 × 9 ГБ жорсткими дисками подарованими компанією IBM.
 • Homemade — дисковий пристрій який включав 10 × 9 ГБ SCSI жорстких дисків.

Сучасне обладнання[ред.ред. код]

Серверами є x86 персональні комп'ютери об'єднанні в кластер, на яких встановлена модифікована версія системи Linux. Основною стратегією даної архітектури, є використання процесорів, які є найпотужнішими у відношенні до ціни, а не абсолютно найпотужнішими. На момент 2009-2010р. сервери складались із недорогих персональних комп'ютерів, зібраних власноруч кожен з яких має два процесори (кожен має 2 ядра [2]), також містить значний обсяг RAM, який сягає більше 8 DIMM слотів для підключення подвійних плат пам'яті типу DIMM, і двох жорстких дисків SATA, які підключаються через нестандартний інтерфейс живлення типу ATX.[3] Відповідно до даних CNET і книги написаною Джоном Геннесі, кожен сервер містить батарею ємністю 12 вольт для того, щоб зменшити витрати і підвищити ефективність використання енергії.[2] [4]

Топологія мережі[ред.ред. код]

Докладна інформація про архітектуру їхньої мережі і системи не є публічно доступною, але згідно з публікаціями про Google [5][6], які мали місце у звіті "Atlas Top 10", де Google приводиться в рейтингу як 3-ій з найбільших інтернет-провайдерів після "Level 3" і "Global Crossing".

Примітки[ред.ред. код]

 1. "Google Stanford Hardware." Stanford University (provided by Internet Archive). Retrieved on July 10, 2006.
 2. а б Computer Architecture, Fifth Edition: A Quantitative Approach, ISBN 978-0-12-383872-8; Chapter Six; 6.7 "A Google Warehouse-Scale Computer" page 471 "Designing motherboards that only need a single 12-volt supply so that the UPS function could be supplied by standard batteries associated with each server"
 3. Google's secret power supplies
 4. Google on-server 12V UPS, 1 April 2009.
 5. Fiber Optic Communication Technologies: What’s Needed for Datacenter Network Operations
 6. FTTH look ahead — technologies & architectures