Плацкартний вагон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 02:58, 13 квітня 2009, створена Ink (обговорення | внесок) (Створена сторінка: [[Файл:Вагон пассажирский цельнометаллический плацкартный (1).jpg|thumb|Плацкартний вагон 1953 …)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Плацкартний вагон 1953 року
Титан для нагріву води в плацкартному вагоні

Плацкартний вагон (нім. Platz-Karte) — один з видів пасажирських вагонів в Україні та країнах СНД. Звичайний плацкартний вагон містить 9 купе, розрахований на 54 спальних місця, по 6 місць в кожному купе: два нижніх місця, два верхніх і два бокових — нижне та верхне. В кожному купе є складний стіл, третя полка для речей і місце для сумок під кожним нижнім пасажирськім місцем. Вагон обладнаний двома туалетами, є титан для нагріву води. Плацкартний вагон в СНД один з самих дешевих і популярних.

Назва вагону походить від плацкарти — додаткової до проїзного квитка карточці або квитанції, яке дозволяє займати визначене нумероване місце. Сучасні квітки на поїзди СНД в плацкартні вагони продаються зразу із зазначенням місця на відміну від квитків в загальні вагони. В квитках у вищі класи вагонів також проставляється вартість плацкарти.

План плацкартного вагону: 1 і 5 — туалетні відділення; 2 — службове приміщення; 3 — купе для провідників; 4 — дев'ять шестимісних пасажирських відділень; 6 і 11 — два тамбура; 7 і 9 — два малих коридора; 8 — коридор вздовж вагону