Плуот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 02:43, 31 липня 2020, створена 176.8.4.25 (обговорення)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ряд гібридів роду Prunus
Плуот сорту Splash

Плуот, Апріум — повний перехресний гібрид між сливами (Prunus salicina Lindl., Prunus cerasifera Ehrh. або їх гібридами) і абрикосою (Prunus armeniaca L.), і що показує більшою мірою характерні риси сливи. Гібрид генетично складається з чверті (25 %) абрикоса і три чверті (75 %) сливи.[1]

Плуот — торгова марка, що охоплює групу різновидів плумкотів, виведених наприкінці XX столітті американським генетиком Флойдом Зайґером.[2] . Ця торгова марка зареєстрована компанією Zaiger's Genetics.

Апріум — гібрид сливи та абрикоса, виведений відомим американським селекціонером Флойдом Зайґером, схрещуванням сливи «Імперіал» (25%) та абрикоси (75%). Плоди великі, масою 50-70 г. Зовні схожі на абрикоси, але без типового для них опушення, шкірка гладка. М'якоть має приємний солодкий смак, з апельсиновим присмаком та дуже приємним ароматом. Кісточка середнього розміру, добре відділяється від м'якоті. Споживаються в свіжому вигляді і для переробки (джеми, варення)[3].

Дозріває з перших чисел серпня.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ingels, Chuck, et. al. (2007). The Home Orchard: Growing Your Own Deciduous Fruit and Nut Trees. University of California Agriculture and Natural Resources. с. 33. 
  2. Okie, W.R. 2005. Spring satin plumcot. Journal of American Pomological Society. 59(3):119-124.
  3. Абрикос «Апріум»

Див. також[ред. | ред. код]

Плумкот