Побожій Сергій Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:47, 14 серпня 2017, створена Xsandriel (обговорення | внесок) (вилучена Категорія:Уродженці Вольську; додана Категорія:Уродженці Вольська за допомогою HotCat)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Побожій Сергій Іванович
Pobojii1.jpg
Народження 19 вересня 1954(1954-09-19) (64 роки)
Вольськ, Саратовська область.
Національність українець
Громадянство Україна Україна
Жанр графік, мистецтвознавець
Діяльність художник

Сергій Іванович Побожій (* 19 вересня 1954 м. Вольськ, Саратовської області)  — мистецтвознавець, графік, кандидат мистецтвознавства (1994), член СХУ.

Життєпис[ред. | ред. код]

Навчання[ред. | ред. код]

1971  — 1975  — навчання у Сімферопольському державному університеті.

1986  — 1997  — заступник директора СХМ з наукової роботи.

1997  — викладач УАБС м. Суми, керівник галереї мистецтв «Академія» при цьому ВНЗ.

Царина інтересів[ред. | ред. код]

Художнє життя Сумщини ХІХ  — ХХ ст. історія українського мистецтвознавства, сучасне образотворче мистецтво. Як художник працює в техніці пастелі.

1995  — Член Міжнародної асоціації художніх критиків.

Творчість[ред. | ред. код]

Характерні ознаки стилю виявлені у пейзажних композиціях. Його пастелі  — оповіді про подорожі Україною («Батуринська ідилія», «Семиротівські мотиви») та зарубіжжям (Венецією  — триптих «На тему вірша О. Блока». Польщею  — «Весняний вітер у Глівіці», Псковом «Пейзаж з церквою»).

Своє захоплення творами класичного мистецтва виразив у роботах 2000-х років на тему картини О. Волоскова («У Сокоринському парку», «Садиба»), за мотивами картин В. Штернберга («Садиба Г.Тарновського у Качанівці»).

У деяких творах простежується діалог з тими художниками та літераторами, які зіграли значну роль у формуванні власного мистецького світобачення автора  — триптих «Діалоги з О. Красовським», «Діалоги з Фальком», звернення до творчості Данте  — «Нічні птахи», «Похмурий ліс» та А. Чехова  — диптих «Садиба Линтварьових».

Джерела[ред. | ред. код]