Повнометражний фільм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:18, 24 травня 2019, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (замінено закодовану відсотковим кодуванням частину URL-адреси на кирилічні літери)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Повнометра́жний фільм — тип фільму, що виділяється на противагу короткометражному.

Серед кіноекспертів немає консенсусу щодо того, якого хронометражу має бути фільм, аби підпадати під визначення «повнометражний». Американська Академія кінематографічних мистецтв і наук,[1] Американський інститут кіномистецтва[2] та Британський інститут кінематографії[3] визначають повнометражний фільм як такий, що триває 40 хвилин та більше. Британська академія телебачення та кіномистецтва та Гільдія кіноакторів США вважають, що повнометражний фільм повинен бути не коротшим за, відповідно, 70[4] та 80 хвилин.[5] Згідно української енциклопедії «Кінословник. Терміни. Визначення. Жарґонізми» повнометражний фільм має тривати 90 хвилин і більше.[6]

Історія[ред. | ред. код]

З 1922 по 1970 рік, США та Японія робили більше всього повнометражних фільмів. З 1971 року найбільше повнометражних фільмів випускає Індія. Першим повнометражним фільмом вважається «Історія банди Келлі»[en] (Австралія)[7].

Примітки[ред. | ред. код]