Поворозник Микола Юрійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Микола Юрійович Поворозник
Микола Юрійович Поворозник
Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації
Нині на посаді
На посаді з 21 грудня 2017
Народився 10 квітня 1972(1972-04-10) (49 років)
с. Святець Теофіпольського району Хмельницької області
Громадянство Україна Україна
Нагороди
Заслужений економіст України
Орден Миколая Чудотворця (УПЦ КП)

Микола Юрійович Поворозник (нар. 10 квітня 1972(19720410), с. Святець, Теофіпольського району Хмельницької області) — український політик. Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації з 21 грудня 2017 року. Одружений, має сина та доньку.

Освіта[ред. | ред. код]

Повна вища. У 1995 році здобув спеціальність інженер електронної техніки в Київському військовому інституті управління та зв'язку.

У 2008 році отримав диплом магістра державного управління в Національній Академії державного управління при Президентові України.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

У 2020 році захистив дисертацію з теми «Медичні послуги у системі глобальних економічних трансформацій» та здобув[1] ступінь PhD (доктор філософії) у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана.

Автор 25 наукових публікацій, зокрема:

• The analysis of medical services models organization / M. Iu. Povoroznyk // Nauka I Studia - #24-2 (156) - Przemysl, Poland, 2016. – p. 70-74;

• Категоріальні параметри «медичних послуг» у глобальному просторі [2];

• Євроінтеграційний імператив стратегічної трансформації української системи охорони здоров’я [3];

• Інноваційне реформування національної медичної системи: імплементація європейських фінансових і економічних практик [4].

Трудова діяльність[ред. | ред. код]

Патріарх Київський і всієї Руси - України Філарет та Микола Поворозник в Київському міському центрі реабілітації дітей з інвалідністю.

Серпень 1990 — жовтень 2001 проходив військову службу в Збройних силах України.[5]

У жовтні 2001 року призначений головним спеціалістом, а згодом й начальником відділу Управління з питань підприємництва Київської міської державної адміністрації.[5]

Із квітня 2003 року — заступник начальника управління ліцензування та з питань реєстрації Головного управління з питань підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Згодом — Головного управління з питань регуляторної політики та підприємництва КМДА.[5]

У грудні 2006 року очолив Головне управління з питань регуляторної політики та підприємництва КМДА.[5]

У листопаді 2012 року став першим заступником начальника Головного управління — начальником управління регуляторної політики та видачі документів дозвільного характеру Головного управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики КМДА. А у грудні став першим заступником директора Департаменту — начальником управління регуляторної політики та видачі документів дозвільного характеру Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА.[5]

Із червня 2013 року працював заступником директора Департаменту — начальником управління координації регіональної економічної політики Департаменту економіки та інвестицій КМДА, а у серпні очолив Департамент економіки та інвестицій КМДА.[5]

Із 28 січня 2016 року — заступник голови Київської міської державної адміністрації.[5]

Із 21 грудня 2017 року — перший заступник голови Київської міської державної адміністрації.[5]

Реалізовані проекти[ред. | ред. код]

За підтримки та активної участі Миколи Поворозника у місті працюють 11 Центрів надання адміністративних послуг та 4 територіальні підрозділи районних ЦНАПів.

27 рудня 2016 року було відкрито Київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю. Роботи з реконструкції приміщення колишнього дитсадка розпочали ще у 2006 році. У 2008 році фінансування було зупинене, об’єкт в експлуатацію не ввели. У 2014 році столична влада відновила будівництво.

27 червня 2017 року відкрито Центр соціальних служб у Святошинському районі.

Хобі[ред. | ред. код]

Микола Поворозник на фестивалі MotoOpenFest-2019

Сам водить і захоплюється мотоциклами. Бере активну участь у розвитку мотоспорту. Так, за підтримки Миколи Поворозника у столиці три роки поспіль проводився фестиваль MotoOpenFest (у 2020 році фестиваль скасований через протиепідемічні заходи, пов'язані із поширенням захворювання на коронавірус). Фестиваль має на меті популяризацію мотоспорту та підвищення туристичної привабливості Києва.

Ще одне хобі — футбол. Микола Поворозник грає у футбол зі шкільних років і не полишає це захоплення. Він гравець та керівник збірної команди КМДА з міні-футболу.

За персональної участі та сприяння Миколи Поворозника в Києві створено центр масового футболу та спорту в Гідропарку «МІСТО СПОРТУ». Микола Поворозник — почесний голова Асоціації масового футболу Києва.

Брав активну участь в організації проведення Фіналу Ліги чемпіонів УЄФА 2018 у Києві.

Також організовував міжнародний турнір з міні-футболу Кубок мера Києва — 2019, у якому взяли участь команди Великої Британії, Швейцарії, Ірландії, Молдови, Румунії та України.

У 2019 році Микола Поворозник очолив організаційний комітет із підготовки та проведення Чемпіонату світу з мініфутболу 2021.

Справа про хабар[ред. | ред. код]

Увечері 14 квітня 2020 року стало відомо, що співробітники СБУ взялися за Поворозника, оскільки підозрюють, що він через посередника вимагав хабар у 125 тисяч доларів від представника компанії-забудовника.[6]

Мер Києва Віталій Кличко вирішив на час розслідування відсторонити від посади свого першого заступника Миколу Поворозника, якого СБУ підозрює в хабарництві.[7]

Сам Микола Поворозник 15 квітня на Facebook написав, що його лише викликали на допит як свідка, та опублікував повістку. За його словами, ніхто не викривав його в хабарництві, не оголошував йому підозри та не заарештовував.[8]

27 квітня 2021 року Шевченківський районний суд м. Києва оголосив вирок про завершення розслідування справи і притягнення до кримінальної відповідальності причетної особи.[9] Микола Поворозник до справи не мав і не має жодного стосунку.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії Поворозника Миколи Юрійовича
  2. Поворозник М. Ю. Категоріальні параметри "медичних послуг" у глобальному просторі / М. Ю. Поворозник // Бізнес Інформ. - 2016. - № 11. - С. 14-18.
  3. Поворозник М.Ю. Євроінтеграційний імператив стратегічної трансформації української системи охорони здоров’я / М.Ю. Поворозник // Східна Європа: економіка, бізнес та управління. – 2018. - №2 (13)
  4. Поворозник М.Ю. Інноваційне реформування національної медичної системи: імплементація європейських фінансових і економічних практик / М.Ю. Поворозник // Ефективна економіка. – 2018.- №3
  5. а б в г д е ж и Поворозник Микола Юрійович — kyivcity.gov.ua
  6. Справа про хабар: Кличко відсторонює свого заступника. Українська правда (uk). Процитовано 2020-07-23. 
  7. Kitsoft. Віталій Кличко відсторонив Миколу Поворозника від виконання обов’язків на час розслідування і призначив в. о. першого заступника голови КМДА Валентина Мондриївського. Офіційний портал КМДА - Головна (uk). Процитовано 2020-07-23. 
  8. Zaxid.net. У Києві на хабарі 125 тис. доларів викрили першого заступника голови КМДА. ZAXID.NET (uk). Процитовано 2020-07-23. 
  9. Єдиний державний реєстр судових рішень