Подальше розширення Європейського Союзу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 17:52, 7 квітня 2020, створена 46.200.209.117 (обговорення)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
   Поточні держави-члени
   Держава-член, яка повідомила про намір вийти з ЄС: Велика Британія
   Потенційні кандидати, які подали заявку на членство: Боснія і Герцеговина
   Потенційні кандидати, які не подали заявки на членство: Косово* (статус спірний)[1]
   Держави, які заморозили або відкликали свої заявки: Ісландія (заморожена), Норвегія (відкликана), Швейцарія (відкликана)
   Держави, які підписали Угоду про асоціацію з Європейським Союзом і мають європейську перспективу для членства, явно визнаного ЄС: Грузія, Молдова та Україна[2]

Членом Європейського Союзу може стати будь-яка країна географічно розташована у Європі, яка відповідає критеріям викладеним у Маастрихтському договорі (див. Копенгагенські критерії). Серед них це демократичні (верховенство права, дотримання прав людини, тощо) та економічні (стабільна ринкова економіка).

Станом на 2019 рік, офіційними кандидатами на вступ у ЄС є Албанія, Північна Македонія, Сербія, Чорногорія та Туреччина.

15 лютого 2016 року заявку на членство подала Боснія і Герцеговина. Потенційним кандидатом (який ще не подав заявку на членство) є Косово.

Курс на зближення з ЄС провадять такі країни як Україна та Грузія. Дані країни підписали Угоду про асоціацію з Європейським Союзом та мають намір у майбутньому подавати заявку на членство. Азербайджан поки не поспішає розвивати інтеграцію з ЄС, а Вірменія змінила курс на Митний союз. Білорусь є членом Митного союзу.

Швейцарія, Ісландія, та Норвегія не планують офіційного подання заявки на членство, але без того вони є досить тісно інтегровані з Європейським Союзом зокрема в рамках Європейської асоціації вільної торгівлі та Шенгенської угоди.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Enlargement - Check current status. European Commission. Процитовано 27 June 2014. 
  2. European Parliament resolution of 17 July 2014 on Ukraine (2014/2717(RSP)). European Parliament. 17 July 2014. Процитовано 20 July 2015. «pursuant to Article 49 of the Treaty on European Union, Georgia, Moldova and Ukraine – like any other European state - have a European perspective and may apply to become members of the Union provided that they adhere to the principles of democracy, respect fundamental freedoms and human and minority rights and ensure the rule of law;» (англ.) Наведено за англійською вікіпедією.