Подологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
Ортопед, який виконує операцію на суглобах.

Подоло́гія (також хіроподія, подіатрія; грец. «podos» - стопа, «logos» - вчення) — розділ медицини, який займається лікуванням захворювань стопи і гомілки, що поєднує знання з ортопедії, травматології, судинної та гнійної хірургії, нейрохірургії. До сфери Подологія відносяться різні вроджені і набуті деформації стопи (плоскостопість, hallux valgus, п'яткова шпора), тарзальний тунельний синдром, діабетична стопа тощо.

Історія

Професійний догляд за ногами існував у Стародавньому Єгипті, про що свідчать барельєфні різьблення біля входу до гробниці Анкмахора, що датується близько 2400 р. до н. е., де зображена робота на руках і ногах.

Мозолі описувалися Гіппократом, який визнав необхідність фізичного зменшення твердої шкіри, з подальшим видаленням причини. Для цього він винайшов шкребки для шкіри, і це були оригінальні скальпелі.

До кінця XX століття, педикюри — тепер відомі як ортопеди — були відокремлені від організованої медицини. Вони були незалежно ліцензованими лікарями, які лікували ноги, щиколотки і пов'язані з ними структури ніг. Льюїс Дюрлачер був одним з перших, хто закликав визнати професію.

Є записи короля Франції про те, що у королівської родини був особистий ортопед, що було розпочато Наполеоном. У Сполучених Штатах, президент Авраам Лінкольн сильно страждав від захворювань ніг і обрав власним ортопедом Ісахара Захарі, який не тільки дбав про ноги президента, але й був посланий президентом Лінкольном на конфіденційні місії, щоб поспілкуватися з лідерами Конфедерації під час громадянської війни в США.[1]

У 1895 році в Нью-Йорку було засновано перше суспільство педикюрів, нині відомі як ортопеди, і сьогодні воно діє як NYSPMA[2]. Перша школа відкрилася в 1911 році. Через рік британці створили суспільство в лондонських лікарень, а в 1919 році було створено школу. В Австралії професійні асоціації з'явилися 1924 року. Перший американський журнал присвячений цій професії з'явився в 1907 році, за ним у 1912 році вийшов британський журнал. У 1939 році австралійці представили навчальний центр, а також професійний журнал.

Подіатрія є високооплачуваною спеціальністю і була зареєстрована Forbes в 2007 році як 15-а найкраща професія в Сполучених Штатах[3]. Середньорічна заробітна плата в США за станом на 2016 рік склала 124 830 доларів США, за даними Бюро праці та статистики США[4].

Подологічна спортивна медицина

Спортивна ортопедія охоплює наступні два напрямки: хронічні травми надмірного навантаження на ноги і нижні кінцівки та механічне підвищення продуктивності для мінімізації травм і максимальної ефективності[5].

Подопедіатрія

Подопедіатрія є підвидом подології, яка фокусується на лікуванні медичних проблем нижніх кінцівок у дітей[6].

Вивчення

Подологію, як окрему дисципліну, вивчають в Великії Британії, США, Канаді, Австралії та Нової Зеландії. В інших країнах подологія є досить молодою наукою.

Примітки

  1. Isachar Zacharie. Jewishvirtuallibrary.org. 
  2. New York State Podiatric Medical Association NYSPMA
  3. America's Best- And Worst-Paying Jobs. Forbes. 4 червня 2007. 
  4. Quick Facts: Podiatrists. Occupational Outlook Handbook. Bureau of Labor Statistics. 
  5. Podiatry: Sport and structural
  6. What is Podopaediatrics? // healthcentre.org.uk

Посилання