Відмінності між версіями «Пожежа»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
Рядок 27: Рядок 27:


== Класи пожежі ==
== Класи пожежі ==
A - горіння твердих речовин;А1 - яке супроводжується тлінням;А2 - яке не супроводжується тлінням;
* A - горіння твердих речовин
** А1 - яке супроводжується тлінням
B - горіння рідких речовин;В1 які розчинні у воді;В2 - нерозчинні у воді;
** А2 - яке не супроводжується тлінням;
C - горіння газоподібних речовин (побутовий газ, водень, пропан);
D - горіння металів;D1
* B - горіння рідких речовин
** В1 які розчинні у воді
– легкі метали; D2 –
** В2 - нерозчинні у воді;
лужні і лужноземельні метали; D3 – металомісткі  з’єднання
* C - горіння газоподібних речовин (побутовий газ, водень, пропан);
E - горіння електроустановок, що перебувають під напругою ел. струму.
* D - горіння металів
** D1 – легкі метали
** D2 – лужні і лужноземельні метали
** D3 – металомісткі  з’єднання
* E - горіння електроустановок, що перебувають під напругою ел. струму.


== Захист від пожеж ==
== Захист від пожеж ==

Версія за 12:34, 22 листопада 2014

Пожежа

Пожежа — позарегламентний процес знищування або пошкоджування вогнем майна, під час якого виникають чинники, небезпечні для живих істот і довкілля. (згідно з ДСТУ 2272 Пожежна безпека. Терміни та визначення основних понять.)

Пожежею є некероване горіння поза межами спеціально відведеного вогнища, яке може призвести до загибелі і (або) ураження людей (тварин, рослин), значних матеріальних збитків, суттєвого погіршення стану навколишнього природного середовища.

Чинники пожеж

Види пожеж

Галерея

Класи пожежі

 • A - горіння твердих речовин
  • А1 - яке супроводжується тлінням
  • А2 - яке не супроводжується тлінням;
 • B - горіння рідких речовин
  • В1 які розчинні у воді
  • В2 - нерозчинні у воді;
 • C - горіння газоподібних речовин (побутовий газ, водень, пропан);
 • D - горіння металів
  • D1 – легкі метали
  • D2 – лужні і лужноземельні метали
  • D3 – металомісткі  з’єднання
 • E - горіння електроустановок, що перебувають під напругою ел. струму.

Захист від пожеж

Показники пожежовибухонебезпеки речовин і матеріалів

Пожежовибухонебезпека речовин та матеріалів - це сукупність властивостей, які характеризують їх схильність до виникнення й поширення горіння, особливості горіння і здатність піддаватись гасінню загорянь. За цими показниками виділяють три групи горючості матеріалів і речовин: негорючі, важкогорючі та горючі.

Негорючі (неспалимі) - речовини та матеріали, нездатні до горіння чи обвуглювання у повітрі під впливом вогню або високої температури. Це матеріали мінерального походження та виготовлені на їх основі матеріали - червона цегла, силікатна цегла, бетон, камінь, азбест, мінеральна вата, азбестовий цемент та інші матеріали, а також більшість металів. При цьому негорючі речовини можуть бути пожежонебезпечними, наприклад, речовини, що виділяють горючі продукти при взаємодії з водою.

Важкогорючі (важко спалимі) - речовини та матеріали, що здатні спалахувати, тліти чи обвуглюватись у повітрі від джерела запалювання, але нездатні самостійно горіти чи обвуглюватись після його видалення (матеріали, що містять спалимі та неспалимі компоненти, наприклад, деревина при глибокому просочуванні антипіренами, фіброліт і т. ін.);

Горючі (спалимі) - речовини та матеріали, що здатні самозайматися, а також спалахувати, тліти чи обвуглюватися від джерела запалювання та самостійно горіти після його видалення. У свою чергу, у групі горючих речовин та матеріалів виділяють легкозаймисті речовини та матеріали - це речовини та матеріали, що здатні займатися від короткочасної (до ЗО с) дії джерела запалювання низької енергії.

Локалізація пожеж

Локалізація - це стадія пожежогасіння, на якій обмежено розповсюдження полум'я та створено умови для її повної ліквідації (створено достатній запас паливно-мастильних матеріалів, вогнегасних речовин, людських ресурсів тощо).Локалізація й гасіння пожеж проводяться з метою збереження матеріальних цінностей держави й окремих громадян та організацій протипожежними формуваннями ЗС, ЦО, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства з надзвичайних ситуацій, Міністерства охорони навколишнього середовища із залученням до цих робіт робітників, службовців і населення, що проживає поблизу осередку надзвичайної ситуації.

Для локалізації пожежі створюються протипожежні смуги одночасно на кількох ділянках шириною 6—8 м. При наявності часу протипожежні смуги поширюються до 20—40 м перед фронтом і до 8—10 м на флангах і в тилу пожежі. Для гасіння пожежі можуть бути застосовані вибухові речовини.

Пожежна безпека

Докладніше: Пожежна безпека

В історії

Див. також

Джерела