Пожежна сигналізація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Стенд-схема системи пожежної сигналізації

Система пожежної сигналізації — сукупність технічних засобів, призначених для виявлення пожежі, обробки, передачі в заданому вигляді повідомлення про пожежу, спеціальної інформації та (або) видачі команд на включення автоматичних установок пожежогасіння і включення виконавчих установок систем протидимного захисту, технологічного та інженерного обладнання, а також інших пристроїв протипожежного захисту.

Установки і системи пожежної сигналізації, оповіщення та управління евакуацією людей при пожежі повинні забезпечувати автоматичне виявлення пожежі за час, необхідний для включення систем оповіщення про пожежу з метою організації безпечної (з урахуванням допустимого пожежного ризику) евакуації людей в умовах конкретного об'єкта.

Системи пожежної сигналізації, оповіщення та управління евакуацією людей при пожежі повинні бути встановлені на об'єктах, де вплив небезпечних факторів пожежі може призвести до травматизму та (або) загибелі людей.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Акімов В. А., Воробйов Ю. Л., Фалєєв М. І. Безпека життєдіяльності. Безпека в НС природного і техногенного характеру: Навчальний посібник — М.: Вища школа, 2006
  • Бєлов С. В., Девісілов В. А., Козьяков А. Ф. Безпека життєдіяльності: Підручник — 2-е вид. испр. і доп. — М.: Вища школа, 2002
  • Гринін А. С., Новіков В. М. Безпека життєдіяльності: Навчальний посібник — М.: Фаир — Прес, 2002
  • Мастрюков Б. С. Безпека в надзвичайних ситуаціях: Підручник для студ. ВНЗ. — М.: Видавничий центр «Академія», 2003.