Полярний день: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(шаблон)
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
 
(Не показано 2 проміжні версії ще одного користувача)
Рядок 2: Рядок 2:


== Білі ночі ==
== Білі ночі ==
[[Сутінки]] це явище, спричинене густою атмосферою [[Земля|планети]]. Коли [[Сонце]] візуально переміщується нижче лінії горизонту, атмосфера дає значне освітлення землі. Якщо Сонце протягом ночі не опускається більш ніж на 18 градусів нижче горизонту, то кажуть про «білі ночі». Це явище може спостерігатись на Землі у районах вище паралелі 49 градуса.
Це явище, коли [[Сонце]] візуально переміщується нижче лінії горизонту, атмосфера дає значне [[Самостійне світіння неба|освітлення землі]]. Якщо Сонце протягом ночі не опускається більш ніж на 18 градусів нижче горизонту, то кажуть про «білі ночі». Це явище може спостерігатись на Землі у районах вище паралелі 49 градуса.


== Див. також ==
== Див. також ==

Поточна версія на 18:46, 26 квітня 2020

Полярний день — період, коли Сонце не заходить за горизонт більше 1 доби. Найкоротший полярний день спостерігається на широті 66°33' (1 доба), найдовший на полюсі — 6 місяців. Полярний день є наслідком нахилу Землі до площини екліптики, який становить приблизно 23,5°.

Білі ночі[ред. | ред. код]

Це явище, коли Сонце візуально переміщується нижче лінії горизонту, атмосфера дає значне освітлення землі. Якщо Сонце протягом ночі не опускається більш ніж на 18 градусів нижче горизонту, то кажуть про «білі ночі». Це явище може спостерігатись на Землі у районах вище паралелі 49 градуса.

Див. також[ред. | ред. код]