Поні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Поні

По́ні (англ. pony, від гал. ponaidh — укр. муц) — група порід коней, висота яких у холці не перевищує 150 см. Походить із Азії та Шотландії. У світі налічується близько 30 порід поні. Максимальна тривалість життя — 45-50 років. Відпочатку поні використовувались як тяглові тварини у шахтах та копальнях, в XX—XXI сторіччях їх розводять переважно задля дитячого кінного спорту, як домашніх улюбленців та задля виступів у цирку.

Породи

Шетлендський поні

Шетлендський поні

Див. також: Шетландський поні
Шетлендський поні[1] (англ. Shetland pony) — дуже древня та мініатюрна порода коней. Сформувались на Шетландських та Оркнейських островах Атлантичного океану більше тисячі років тому. Висота в холці яких 80-120 сантиметрів. При схрещуванні з іншими породами коней дають нормальне потомство. Вони невибагливі до умов утримання, добре переносять низькі температури. Використовувались у Шотландії в гірничій промисловості для вивозу з шахт руди або вугілля[2][3].

Шотландський поні

Шотландський поні, чемпіон породи 2005 року

Шотландський поні (англ. Highland Pony) — походить із Шотландії. В цій породі розрізняють три типи:

  • невеликі поні висотою в холці 122—132 см,
  • верхові шотландські поні — зріст 132—140 см,
  • найбільші, мейленд-поні висотою в холці 142—147 см.

Валійський поні

Валійський поні

Валійський поні (англ. Welsh Pony) — порода, відома ще з часів Юлія Цезаря. В теперішній час в породі розрізняють три типи:

  • валійський гірський поні — найменші коні, не вище 122 см в холці,
  • середній тип — зріст 110—136 см,
  • валіський коб для гри у кінне поло — від 137 до 159 см в холці.

Ексмурський поні

Пара ексмурських поні

Детальніші відомості з цієї теми Ви можете знайти в статті Ексмурський поні.

Ексмурський поні (англ. Exmoor Pony) — найстаріша з усіх порід поні, що живуть в горах і на торф'яних болотах Великої Британії та одна з найстаріших порід коней на землі. Походить з південно-західних англійських графств Сомерсет і Девон. Перша згадка про ексмурських поні та їх власників зустрічається у земельному описі в Англії 1085 року. Віддаленість місць проживання від цивілізації сприяла тому, що ексмурський поні майже не змішувався із іншими породами.

У 1921 році було засновано товариство любителів ексмурських поні. Основна мета — поліпшення умов життя та залучення інтересу до розведення цієї історичної породи. Табуни поні продовжують вести дике життя на пустощах, але щороку їх збирають для перевірки.

Фалабелла

Фалабелла

Фалабелла — наменша із всіх поні у світі: 50 — 75 см в холці та нижче. Порода виведена[4][5] фермером Джуліо Сезаре Фалабеллою в Аргентині у середині XX століття.

Примітки


Див. також

Кінь Це незавершена стаття про коней.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.


Плуг Це незавершена стаття про сільське господарство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.