Похоронний інвентар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:40, 19 листопада 2020, створена Ягайло Хмельницький (обговорення | внесок) (Створено шляхом перекладу сторінки «Погребальный инвентарь»)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Останки з похоронним інвентарем в археологічному відділі музею Киркларелі[en], Туреччина

Похоронний інвентарархеологічний термін, яким позначають сукупність предметів, супроводжуючих поховання[1]. Виникнення похоронного інвентарю відноситься, найпізніше, до епохи верхнього палеоліту. У тому чи іншому вигляді похоронний інвентар зустрічається в більшості людських культур протягом всієї історії аж до сучасності. В археологічному плані похоронний інвентар, як і всі інші аспекти похоронного обряду, служить важливим критерієм належності до тієї чи іншої культури.

Похоронний інвентар пов'язаний з вірою в потойбічний світ і, як правило, представлений предметами, які можуть знадобитися людині в загробному житті: особисті речі, прикраси, статусні предмети, знаряддя праці, зброя, амулети, їжа і т. п.[2]. Похоронний інвентар різниться в залежності від статусу, статі і віку покійного. Похоронний інвентар правителів, жерців і вельмож розвинених культур давнини може містити величезну кількість предметів розкоші і творів мистецтва.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Уорвик Брей, Дэвид Трамп. Археологический словарь / Перевод с английского Г. А. Николаев. — М. : Прогресс, 1990.
  2. Погребальный инвентарь. Чувашская энциклопедия. enc.cap.ru. Процитовано 2018-10-22. 

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Похоронний інвентар