Права жінок: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
м (Відкинуто редагування 193.246.147.133 (обговорення) до зробленого Franzekafka)
Мітки: Відкіт Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію Розширене редагування з мобільного
Немає опису редагування
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
Рядок 3: Рядок 3:
{{Насильство проти жінок}}
{{Насильство проти жінок}}


Протягом історії роль [[жінка|жінок]] в суспільстві змінювалась. В сучасному суспільстві жінки досі [[Сексизм|дискримінуються]] за правами через свою стать. [[Статева рівність|Рівність]] [[Права людини|прав людини]] для жінок, порівняно з чоловіками, відстоює [[Фемінізм|феміністичний рух]].
Протягом історії роль [[жінка|жінок]] в суспільстві змінювалась. В сучасному суспільстві жінки досі [[Сексизм|дискримінуються]] за правами через свою стать. [[Статева рівність|Рівність]] [[Права людини|прав людини]] для жінок, порівняно з чоловіками, відстоює [[Фемінізм|феміністичний рух]]. У ЖІНОК НЕМАЄ ПРАВ


== Перелік прав, які виборюють жінки ==
== Перелік прав, які виборюють жінки ==

Версія за 09:44, 16 серпня 2022

Протягом історії роль жінок в суспільстві змінювалась. В сучасному суспільстві жінки досі дискримінуються за правами через свою стать. Рівність прав людини для жінок, порівняно з чоловіками, відстоює феміністичний рух. У ЖІНОК НЕМАЄ ПРАВ

Перелік прав, які виборюють жінки

Питання, що стосуються прав жінок, включають, зокрема, такі права (список неповний):

Права стосовно тілесності:

Права освітнього, трудового та фінансового спектру:

Права щодо політичної участі та влади:

Права щодо людської гідності:

Історія

У Давній Греції жінки не мали жодних прав. Вони займалися домашнім господарством і не брали участі в суспільному житті. Деякі грецькі мислителі вважали, що жінок не варто вчити навіть грамоти, оскільки, знаючи багато, вони перестають коритися чоловікам. Однак у Єгипті жінки вважались повноправними членкинями у суспільному житті: могли займати державні посади, володіти нерухомістю і розлучатися з чоловіками. Деякі успадковували трон, щоправда, здебільшого після смерті чоловіка.

Право голосу

Деякі політики доводили, що право голосу можуть мати лише ті, хто володіє нерухомістю чи брав участь у бойових діях. Але в 19 ст. ці ідеї було піддано сумніву. Право голосу поширювали на бідних, однак жінок реформаційний рухи не торкнулися. На кінець 19 століття в багатьох куточках світу ширився суфражизм за надання жінкам виборчих прав. Першими право голосу вибороли жінки Нової Зеландії в 1893 році. До 1920-х років в більшості демократичних країн жінки здобули право голосу. Швейцарки змогли голосувати тільки в 1970-х. У ряді мусульманських держав жінки й сьогодні не можуть голосувати і претендувати на виборні посади.

Див. також

Література

Примітки

  1. Lockwood, Bert B. (ed.), Women's Rights: A "Human Rights Quarterly" Reader (Johns Hopkins University Press, 2006), ISBN 978-0-8018-8374-3.

Посилання