Право (видавництво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Видавництво «Право» засноване Національною академією правових наук України згідно з Указом Президента України від 1 квітня 1996 р.

Видавництво здійснює підготовку та видання наукової, навчальної, довідкової літератури з правової тематики та забезпечує юридичною літературою навчальні заклади та наукові установи, правоохоронні та судові органи, а також практикуючих юристів, які працюють в установах і організаціях та на підприємствах різних форм власності.

Творчий колектив видавництва «Право» Національної академії правових наук України готує і видає на високому науковому, літературному і поліграфічному рівні підручники, навчальні посібники для юридичних вищих навчальних закладів України, що мають гриф Міністерства освіти і науки України та користуються значним попитом у студентів, аспірантів, викладачів у всіх регіонах України, а також фахові збірники наукових праць, науково-практичні коментарі, нормативні акти, юридичні словники тощо.

Видавництво «Право» видає літературу, в підготовці якої беруть участь провідні та найвідоміші юристи України, видатні діячі в галузі економіки та права, академіки та члени-кореспонденти НАПрН України та викладачі Національного університету «Юридичної академії України імені Ярослава Мудрого». Це підвищує як статус видавництва на ринку юридичної літератури, так і забезпечує високий поліграфічний рівень видань і науковий імідж його авторів.

Враховуючи, що розвитку української державності й демократії сприяють друковані засоби масової інформації, Президія Національної академії правових наук України започаткувала: «Вісник академії правових наук України», а видавництво «Право» забезпечує його чотириразовий випуск на рік і розповсюджує як у вільному продажу, так і за передплатою в усіх регіонах України. Також видавництво здійснює підготовку і випуск фахових збірників наукових праць: «Питання боротьби зі злочинністю» Інституту вивчення проблем злочинності НАПрН України; «Державне будівництво та місцеве самоврядування» НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України; Вісники Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого: «Економічна теорія та право», «Філософія. Філософія права. Політологія. Соціологія».

З 2009 видавництво «Право» видає заснований рішенням Президії НАПрН України загальнонаціональний збірник наукових праць «Щорічник українського права», у якому публікуються найкращі статті в галузі держави і права академіків та членів-кореспондентів НАПрН України і науковців, які працюють в установах НАН України, НАПрН України, інших провідних наукових і навчальних закладах України (Києва, Харкова, Донецька, Львова, Одеси та ін.).

Відзнаки[ред. | ред. код]

За вагомі досягнення, майстерність та високий професіоналізм у видавничій справі видавництво «Право» неодноразово нагороджувалося дипломами переможців міжнародних книжкових фестивалів, що проходять у Львові, Києві, Харкові.

Посилання[ред. | ред. код]