Премія «Оскар» за найкращий дизайн костюмів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Едіт Гед — найвидатніша володарка премії «Оскар» за найкращий дизайн костюмів на фоні власних нагород

Премія «Оскар» за найкращий дизайн костюмів — престижна нагорода, яку, починаючи з 1948 року, щорічно присуджує Академія кінематографічних мистецтв і наук за значні досягнення в галузі дизайну костюмів.

З початку існування категорії 2 окремі нагороди отримували чорно-білі та кольорові фільми. Після злиття цих двох категорій в одну у 1967 році Академія традиційно уникала видачі нагороди сучасним фільмам, надаючи перевагу історичним [1].

Історія

Премію «Оскар» за найкращий дизайн костюмів уперше було вручено на 21 церемонії нагородження премією Академії, котра відбулася 24 березня 1949 року [2]. Нагорода мала дві підкатегорії: одна для чорно-білих фільмів, інша — для фільмів, знятих у кольорі [3]. На 30-ій церемонії вручення премії «Оскар», яка відбулася 26 березня 1958 року, дві категорії були об'єднані в одну, що було результатом скорочення числа конкурсних номінацій з 30 до 24 [4]. На 32-ій церемонії вручення нагород премія знову була розбита на дві категорії для визнання як чорно-білого, так і кольорового фільму. Вісім років опісля премію Американської кіноакадемії за найкращі костюми разом із двома іншими категоріями об'єднали в єдину номінацію для визнання роботи дизайнерів костюмів у кіно [5].

З 1949 по 1966 рік більшість нагород Академії за найкращий дизайн костюмів у чорно-білому кіно перепали фільмам, які описували події, що відбувалися в тодішні дні. А епос, фантазії та мюзикли домінували серед фільмів-переможців у кольоровій категорії. У 1967 році, після злиття в одну особливу категорію, фільми, дія яких розгортається в наш час, отримували цю нагороду лише двічі, попри те, що серед номінантів переважали саме такі фільми [6].

Статистика

Найбільша кількість нагород Едіт Гед 8 нагород 35 номінацій [7]
Сенді Павелл 3 нагороди Немає даних [8]
Коллін Етвуд 3 нагороди Немає даних
Найбільша кількість номінацій Едіт Гед 35 номінацій 8 нагород [9]
Жан Луї 15 номінацій 1 нагорода [10]

Переможці

Посилання

Примітки