Пригоди піонерки Ксені

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пригоди піонерки Ксені
Пригоди піонерки Ксені.png
Розробник Майкл Деніо
Видавець Color Dreams (NES)
Геймдизайнер Сергій Самойленко та Владислав Коломиєць
Жанр(и) Сайд-скролер
Платформа DOS, NES

Приго́ди піоне́рки Ксе́ні — одна з перших українських комп'ютерних ігор на платформі PC та, можливо, перша комп'ютерна гра українською мовою. Гру 1991 року[1] створила команда розробки з Чернігова на чолі з Юрком Лесюком[1] на основі американського платформера Captain Comic.

Розробка[ред. | ред. код]

На початках Пригоди піонерки Ксені були лише експериментом та спробою українських розробників модифікувати ігрові програми та перевірити чи можливо надалі писати такі програми самостійно. Як зазначає розробник української версії Юрко Лесюк, гру було випущено на зло розробнику оригінальної версії гри[1]:

« Пригоди пiонерки Ксенi зроблено в пику американському програмiстовi Михайлу Денiо, щоб вiн, зараза, мiг подивитися, на що здатен розлючений украiнський програмiст »

Адаптацію гри було виконано за період близько 4 тижнів, з яких тиждень пішов на те, щоб відновити текст програми, два — на написання графічних редакторів і тиждень на корекцію програм.

Юрко Лесюк у документації до гри також прокоментував роботу над предметами, що їх шукає головна героїня[1]:

« Я позмiнював предмети, що шукає Ксеня, а назв iх на картинцi перед грою не дав, так що, якщо ви вигравали в Комiка, то вам буде цiкаво взнати, що вона може знайти на планетi Пiонерiя. »

У цій ж документації Лесюк зазначає, що хоч гра і була зроблена на зло американському розробнику, він його дуже заповажав після того, як мав змогу попрацювати над його програмою. Цікавим може видатись і те, що український розробник називає Майкла Деніо Михайлом, а відтак і «Мішою»[1]:

« ...чи якщо  у вас  взагалi  є  питання  про  написання  iгрових  програм,  то, оскiльки з Мiшою поговорити важко (вiн бо ж в Америцi ),  можете звернутись до мене. »

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г д Файл KSENI.DOC з дистрибутиву гри.